הבית הלבן על אישור תוכניות הבנייה בירושלים: בנייה בלתי-מרוסנת אינה מסייעת לשלום

גורם בבית הלבן אמר ל״הארץ״ כי טראמפ נותר מחויב להשגת הסכם וחזר על עמדת הנשיא בנוגע להתנחלויות. במשרד החוץ האמריקאי לא הבהירו אם הממשל מבדיל בין בנייה בהתנחלויות לבנייה במזרח ירושלים

אמיר תיבון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ ורעייתו מלניה נוחתים בהמבורג, היום
אמיר תיבון

ממשל טראמפ שב והדגיש הלילה (חמישי) כי הוא מתנגד לבנייה ישראלית
"בלתי מרוסנת" בהתנחלויות, וזאת לאחר שעיריית ירושלים אישרה לקדם תוכניות בנייה מעבר לקו הירוק. גורם בבית הלבן מסר ל"הארץ" כי "הנשיא טראמפ הביע בפומבי ובשיחות פרטיות את דאגותיו בנושא ההתנחלויות, והממשל הבהיר שבנייה בלתי מרוסנת בהתנחלויות אינה מקדמת את הסיכויים לשלום".

עוד נמסר כי "ממשל טראמפ מחויב וממוקד מטרה לעשות כל מה שניתן כדי לקדם את הסיכויים להשגת הסכם שלום היסטורי שיסיים את הסכסוך בין הישראלים והפלסטינים. אנו מתקדמים לעבר המטרה הזו ושיחות מועילות בנושא ממשיכות להתקיים". עם זאת, הגורם הדגיש כי ממשל טראמפ מכיר בעובדה שניסיונות קודמים להטיל הקפאה מוחלטת על הבנייה בהתנחלויות "לא עזרו לקדם את שיחות השלום". 

במקביל, דוברת משרד החוץ של ארה"ב, הת׳ר נויארט, נשאלה בתדרוך היומי לכתבים האם ממשל טראמפ מבדיל בין בנייה בהתנחלויות בגדה המערבית לבין בנייה מעבר לקו הירוק בירושלים. נויארט, שהחלה בתפקידה לפני מספר שבועות בלבד, אמרה כי עליה לבדוק את הסוגיה. היא חזרה על עמדת הממשל לפיה בנייה בהתנחלויות אינה מסייעת לתהליך השלום ושבה והדגישה את מחויבותו של הממשל להשגת הסכם, שבאה לידי ביטוי בין השאר בביקור בישראל וברשות הפלסטינית שערכו בחודש שעבר יועצו הבכיר של הנשיא וחתנו, ג׳ארד קושנר, והשליח המיוחד לתהליך השלום, ג׳ייסון גרינבלט. 

ממשל טראמפ הצהיר בחודש פברואר האחרון כי בשעה שהתנחלויות קיימות אינן בהכרח מהוות מכשול לשלום, בנייה בלתי מבוקרת בהתנחלויות עשויה לפגוע בסיכויים להשגת שלום. הממשל אף הדגיש כי הוא מצפה מישראל והפלסטינים לנהוג באופן אחראי ולנקוט מדיניות שתאפשר ליצור אווירה חיובית ולתמוך בקידום תהליך השלום. בממשל הכחישו בתוקף בשבוע שעבר דיווחים לפיהם הנשיא טראמפ שוקל לוותר היעד שהציב לעצמו להשיג הסכם שלום ישראלי-פלסטיני. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ