רעייתו של ברני סנדרס נחקרת על הלוואה שלקחה עבור קולג' שניהלה

ג'יין סנדרס הצהירה שתגייס תרומות ותרחיב את ההרשמה כדי לממן עסקת נדל"ן, אולם התברר כי היקף ההלוואות היה נמוך משהצהירה. דובר מטעמה טען כי "הופכים אותה לשעיר לעזאזל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברני וג'יין סנדרס, ב-2016

הרשויות הפדרליות חוקרות את ג'יין סנדרס, רעייתו של המועמד לשעבר במפלגה הדמוקרטית ברני סנדרס על הלוואה שלקחה עבור עסקת נדלן, שבוצעה בתקופת כהונתה כנשיאת קולג' בוורמונט, שהובילה להדחתה. על פי הוושינגטון פוסט, בחודשים האחרונים התגברו פעולות החקירה וארגזים מלאי חומרים הוצאו מהמכללה.

העסקה כללה מכירה בשווי עשרה מיליון דולר של 33 דונם מהכנסייה בברליגנטון, עבור קולג' ברגלינטון, כדי שניתן יהיה להרחיבו. על פי דיוויד ו. דון שהיה אז נאמן במוסד, כדי לממש את העסקה נדרשה המכללה ללוות כסף מבנק ולהשיג מימון נוסף. הונפק אג"ח, שהבנק קנה, והמכללה היתה צריכה להדגים שיש לה את היכולת הכלכלית להחזיר את ההלוואה. היא עשתה זאת בהצהרה שתקבל תרומות של 2.6 מיליון דולר, ושתרחיב את ההרשמה למכללה, אך לפי דון "אף אחד מאלה לא היה נכון".

ההלוואה ניתנה על סמך הצהרותיה של סנדרס. כשהתברר שלא צלחה בגיוס 2.6 מיליון דולר, נאלצה להתפטר, ובשנה שעברה הקולג' נסגר בגלל קשיים כלכליים. "בנקודה מסויימת, התברר שהיקף התרומות שהוצהר עליהן מראש, לא היה ההיקף שהתקבל", הוסיף דון.  

בכיר ברשויות החוק אישר כי העסקה נבחנת. דובר מטעם סנדרס, ג'ף וויבר, מסר כי הופכים אותה לשעיר לעזאזל של כישלון המכללה. "זו היתה עסקה שנבדקה על ידי בכירים נוספים", מסר, "זה לא שהיא נכנסה לשם ואמרה 'היי אני רוצה עשרה מיליון דולר, יכולים לכתוב לי צ'ק?'". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ