רויטרס
"הארץ"

דונלד טראמפ הבן, בנו של נשיא ארצות הברית, אמר הלילה (רביעי) כי היה פועל אחרת בפגישתו עם עורכת הדין מרוסיה. "במבט לאחור, סביר להניח שהייתי עושה דברים קצת אחרת", אמר טראמפ הבן בראיון לרשת פוקס. טראמפ הבן הכחיש שסיפר לאביו על הפגישה והדגיש: "לא היה על מה לספר".

היום הגיב טראמפ לראיון בטוויטר ואמר: "הבן שלי עשה עבודה טובה אתמול בלילה. הוא היה שקוף, כן וחף מפשע. זהו ציד המכשפות הגדול ביותר בהיסטוריה הפוליטית. עצוב!". עוד הוסיף הנשיא: "זכרו, כשאתם שומעים את המילים 'מקורות מסרו' בתקשורת הכוזבת, לעתים קרובות המקורות האלה ממוצאים ולא קיימים בכלל".

טראמפ הבן התייחס בראיון לפגישה שקיים בעקבות מייל שקיבל ביוני 2016. במכתב נכתב כי איש עסקים שעבד בעבר עם אביו מחזיק במידע רגיש לגבי המועמדת הדמוקרטית בבחירות הילרי קלינטון, שעשוי לסייע לקמפיין של אביו, דונלד טראמפ, בבחירות לנשיאות. לאחר כמה ימים הציע איש העסקים, רוב גולדסטון, כי טראמפ הבן ייפגש בניו יורק עם עורכת דין מטעם הממשל במוסקבה.

גורם בכיר בארה"ב אמר לרשת CNN כי חוקריו של היועץ המיוחד במשרד המשפטים רוברט מולר מתכננים לבחון את הפגישה שקיימו טראמפ הבן ועורכת הדין. הגורם הבכיר תודרך בנושא. עוד צפויים החוקרים לבדוק את תכתובות המייל של טראמפ הבן, שנמסרו על ידיו כחלק מהחקירה הכללית.

הסנאטור הרפובליקאי צ'אק גרסלי, יו"ר ועדת הרשות השופטת של הסנאט, שאל את ממשל טראמפ כיצד הורשתה עורכת הדין מרוסיה להיכנס לארה"ב. במכתב שכתב לשר לביטחון המולדת ג'ון קלי ולמזכיר המדינה רקס טילרסון, טען גרסלי כי תוקפו של אישור הכניסה פג ב-7 בינואר אשתקד.

בנו של נשיא ארה"ב פרסם אתמול רצף התכתבויות מתוך שרשור דואר אלקטרוני. ברצף המייילים ניתן לראות כי הבן הסכים להיפגש בקיץ שעבר עם מי שהאמין כי היא "עורכת דין מטעם ממשלת רוסיה". לפי המסמכים, הוצע לו "מידע רגיש" אשר היה אמור "להפליל" את המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב הילרי קלינטון. טראמפ הבן כתב במהלך שרשור המיילים: "אם זה מה שאתה מבטיח, אני אוהב את זה, במיוחד בהמשך הקיץ".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ