ראש האופוזיציה ברוסיה על התערבות מוסקבה בבחירות בארה"ב: אמין מאוד

בעקבות חשיפת המיילים של דונלד טראמפ הבן, מפרסם אלכסיי נבאלני, הנחשב ליריבו המרכזי של פוטין, הודעה ובה נימוקים התומכים בטענות על העברת מידע מפליל מפוטין לקמפיין טראמפ

טלי קרופקין
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נבאלני במשרדו במוסקבה בסוף השבוע, לאחר שחרורו ממעצר
נבאלני במשרדו במוסקבה בסוף השבוע, לאחר שחרורו ממעצרצילום: EVGENY FELDMAN/אי־אף־פי

שעות ספורות אחרי פרסום תכתובות המייל בין דונלד טראמפ הבן למתווך שהבטיח לו חומרים מפלילים על הילרי קלינטון, מפרסם מנהיג האופוזיציה ברוסיה אלכסיי נבאלני הודעה לפיה הוא נוטה להאמין שפוטין העביר מידע מפליל לבנו של נשיא ארצות הברית דרך התובע הכללי של רוסיה, יורי צ'ייקה.

נבאלני כתב בעמוד הרשמי שלו כי "התובע המלכותי של רוסיה", המוזכר במייל כמקור לחומרים המפלילים שהובטחו לדונלד טראמפ הבן, הוא יורי צ'ייקה, התובע הכללי של רוסיה. ב-2016, נבאלני פרסם תחקיר נרחב על השחיתות של צ'ייקה, שסוקר בהרחבה בתקשורת הרוסית העצמאית והוביל להפגנות נגד הממשל. "העובדות הידועות לכולם הוא שצ'ייקה הוא גנב ופושע", כותב נבאלני.

עוד טוען נבאלני כי ישנם קשרים הדוקים בין התובע הכללי צ'ייקה לבין ארס אגאלרוב, האוליגרך שהיה שותפו של טראמפ בארגון תחרות מיס יוניברס במוסקבה, ומי שמוזכר במיילים כמתווך בין התובע הכללי לבין קמפיין טראמפ. נבאלני מזכיר כי כשהאשמות השחיתות נגד צ'ייקה נחשפו, אגאלרוב היה בין הראשונים והבודדים שמיהרו להתייצב להגנתו. אגאלרוב אף פרסם מודעות בעיתונות בהן גינה את מחברי התחקיר נגד צ'ייקה, והשווה אותם ליוזף גבלס, שר התעמולה של היטלר.

נבאלני טוען כי בעקבות פרשת השחיתות, התובע הכללי צ'ייקה - שלא הודח מתפקידו - היה נתון לחסדיו של פוטין, ולכן היה מועמד מושלם להעביר מידע מפליל שפוטין רצה להדליף לקמפיין של טראמפ. "זה מאוד אמין. אין לי ספק כי פוטין (ארגוני הביון) יכלו להשתמש בציר צ'ייקה-אגאלרוב בשביל ליצור קשר עם טראמפ ולהעביר לו מידע דרך גורם מקורב... בכל מקרה, שרשרת העברת המידע פוטין-צ'ייקה-אגאלרוב נראית מאוד ריאלית, שום דבר כאן לא מאולץ".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ