או.ג'יי סימפסון קיבל חנינה וישוחרר אחרי תשע שנים בכלא

כמעט עשור אחרי שנעצר והורשע בשוד מזוין בבית מלון בלאס וגאס, קיבלו ארבעה שופטים את בקשת החנינה של האסיר המפורסם בעולם. הוא ישוחרר ב-1 באוקטובר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
או.ג'יי סימפסון בדיון על החנינה שלו בנבאדה, אתמול

הוא הפך משחקן פוטבול וכוכב קולנוע אהוד ומצליח לבעל מתעלל, נאשם ברצח וגנב מורשע. אך אתמול (חמישי) קיבל או.ג'יי סימפסון חנינה וארבעה שופטים בנבאדה החליטו לשחררו מהכלא ב-1 באוקטובר, אחרי תשע שנים בכלא.

ב-2007, סימפסון, שזוכה יותר מעשור קודם לכן מאשמת רצח, נעצר באשמת שוד מזוין במלון בלאס וגאס. בשימוע שנערך לו אתמול הציג עצמו האסיר בן 70 כ"בחור טוב" שרוב חייו היו נטולי מחלוקות וסכסוכים. הוא טען שהוא היה מודל לשאר האסירים בכלא ואין לו עבר פלילי עשיר.

למרות שזוכה מאשמת רצח, דקירתה למוות של אשתו לשעבר, ניקול בראון, וחברה רונלד גולדמן, ב-1994 ימשיכו להטיל צל כבד על הסלבריטאי הגדול ביותר שנשפט אי פעם על עבירה כה חמורה, באחד מהמשפטים הנצפים והמסוקרים ביותר בהיסטוריה. "היו שם פילים במשקל של יותר מ-4,000 ק"ג בחדר", אמר עורך דינו של סימפסון, מלקולם לוורג'ן, בתום השימוע, "סימפסון הוא כמובן דמות מעוררת מחלוקת", הוסיף.

בשיער אפור, נראה היה שסימפסון לא איבד אפילו חלקיק מביטחונו עצמי או מיכולתו לשכנע, כפי שתיאר זאת אחד מחברי ועדת החנינה שנכח בדיון. סימפסון טען להגנתו כי הדיווח על השוד במלון "שונה במקצת מהדיווח הרשמי". הוא המשיך להתעקש כי הוא לא ידע שכמה משותפיו לשוד חמושים בנשק, שהחפצים שהוא לקח היו שייכים לו וכי אנשים אחרים שהיו צריכים לשבת על ספסל הנאשמים, קיבלו כרטיס שחרור מהכלא תמורת עדותם נגדו.

הדיון בבקשת החנינה שלו הועברה בשידור חי באינספור אתרי אינטרנט ורשתות טלוויזיה. באמצע שנות ה-90, כשלא היו רשתות חברתיות והיה רק ערוץ תקשורת אחד, היה זה סימפסון גם אז שעצר את נשימתה של אומה שלמה, באירוע הטלוויזיוני הנצפה ביותר ב-1994. שנה אחר כך היה זה משפטו, במהלכו הוא זוכה מרצח, שהיה גם כן האירוע הנצפה ביותר בטלוויזיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ