וושינגטון פוסט: שר המשפטים סשנס שוחח עם שגריר רוסיה על הקמפיין של טראמפ במהלך הבחירות

בכירים בארה"ב סיפרו כי המודיעין האמריקאי ניטר שיחות של קיסליאק עם הממונים עליו, בהן דיווח כי שוחח עם השר, אז יועץ בכיר לטראמפ, בנושאי הקמפיין החשובים לרוסיה, בניגוד להצהרות סשנס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סשנס במסיבת עיתונאים בוושינגטון, שלשום

שגריר רוסיה לשעבר בארה"ב, סרגיי קיסליאק, אמר לממונים עליו במוסקבה כי שוחח עם שר המשפטים של ארה"ב ג'ף סשנס במהלך הבחירות בארה"ב אשתקד. לדברי השגריר, השניים שוחחו על הקמפיין של טראמפ, ודנו בין היתר בנושאים החשובים לאינטרסים של רוסיה. זאת, בניגוד להצהרותיו הפומביות של סשנס לפיהן השניים לא עסקו בנושא - כך חשף אתמול (שישי) הוושינגטון פוסט לפי כמה בכירים ובכירים לשעבר בממשל האמריקאי.

הדיווח של קיסליאק על שתי שיחות שקיים בנושאים אלה עם סשנס, אז יועץ חוץ בכיר בקמפיין של טראמפ, הגיעו לידי סוכנויות ביון אמריקאיות שעוקבות אחר התקשרויות של בכירים רוסים בארה"ב וברוסיה. סשנס לא חשף את השיחות והקשרים שהיו לו עם קיסליאק, ואחרי שהם נחשפו הצהיר כי לא נגעו כלל בקמפיין של הנשיא.

אחד מהבכירים האמריקאים אמר לוושינגטון פוסט כי סשנס הטעה בכוונה בעדותו בסנאט, וסיפק הצהרות שראיות אחרות הצליחו לסתור אותן. בכיר לשעבר בממשל אמר כי לפי תיאורי גורמי המודיעין, לקיסליאק ולסשנס היו שיחות מהותיות על העמדות של טראמפ בנושאים הקשורים לרוסיה ועל התחזיות ליחסי ארה"ב-רוסיה אם ייבחר.

בעדותו, הצהיר סשנס שוב ושוב כי מעולם לא שוחח עם בכירים רוסים על עניינים הקשורים לקמפיין הבחירות של הנשיא, וכי נפגש עם קיסליאק לבדו, מתוקף סמכותו כסנאטור של ארה"ב. "מעולם לא נפגשתי עם נציגים רוסים או מתווכים רוסים בנושא הקמפיין של טראמפ", אמר בחודש מארס, שעה שהודיע כי הוא משחרר עצמו מלעסוק בכל עניין הקשור לחקירת ה-FBI על התערבות רוסיה בבחירות.

אולם, הבכירים האמריקאים אמרו כי הטענה הזאת מנוגדת להצהרות של קיסלאק, שדיווח על שיחות שניהל עם שר המשפטים בשני מפגשים שערך עמו במהלך הבחירות - האחד בחודש אפריל, זמן קצר לפני נאומו של טראמפ על מדיניות החוץ העתידית שלו, והשני ביולי, בשולי ועידת המפלגה הרפובליקאית, בה הוכרז טראמפ רשמית כמועמד המפלגה בבחירות.

שלשום אמר טראמפ בראיון לניו יורק טיימס כי לעולם לא היה ממנה את ג'ף סשנס לשר המשפטים, לו היה יודע שהוא יפסול את עצמו מהשתתפות בחקירת מעורבות רוסיה בבחירות. לדברי הנשיא, החלטתו של סשנס היתה "מאוד לא הוגנת כלפי הנשיא".

עורכת הדין שנפגשה עם טראמפ הבן ייצגה את הצבא הרוסי

במקביל, מסמכים שהגיעו לידי סוכנות הידיעות אי-פי ונחשפו אתמול, מעידים כי עורכת הדין מרוסיה, המקורבת לקרמלין, שנפגשה במהלך הבחירות לנשיאות עם בנו של הנשיא, דונלד טראמפ הבן, ייצגה בעבר יחידה צבאית שנוהלה על ידי סוכנות הביון הרוסית.

המסמכים, מ-2011 ומ-2012, מראים כי עורכת הדין נטליה וסלניצקיה ייצגה את יחידה 55002, המנוהלת בידי יחידת ה-FSB של רוסיה, בתיק משפטי הקשור לזכויות נדל"ן. התיק דן בדרישת הביון הרוסי להחזיר לידיו את הבעלות על בניין, עליו השתלטה היחידה הצבאית מידי שתי חברות אבטחה פרטיות.

וסלניצקיה כתבה בחשבון הפייסבוק שלה כי היא מייצגת סוגים שונים של לקוחות, בהם גם אזרחי ארה"ב ותושבים שנאלצים להגן על עצמם מול הממשלה. אתמול דווח כי החוקר המיוחד רוברט מולר, שמונה על ידי משרד המשפטים של ארה"ב כדי לחקור את התערבות רוסיה בבחירות בארה"ב, ביקש מאנשי הבית הלבן לשמור את כל המסמכים הקשורים לפגישת טראמפ הבן ווסלניצקיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ