עשרה מהגרים נמצאו מתים בטקסס במשאית שניסתה להבריח אותם לארה"ב

עוד 20 בני אדם ששהו במשאית הדחוסה פונו לבית החולים כשהם סובלים מהתייבשות ומכת חום, 17 מהם נמצאים בסכנת חיים. נהג המשאית עשוי לעמוד בפני עונש מוות

אי-פי
חוקרים בוחנים את המשאית בה נמצאו המהגרים בסן אנטוניו, אתמול
אי-פי

עשרה בני אדם נמצאו מתים שלשום בתוך משאית דחוסה בעשרות מהגרים בחניון חנות "וולמארט" בסן אנטוניו שבטקסס. לדברי הרשויות, מדובר בקורבנות של ניסיון כושל להבריח מהגרים לתוך ארה"ב והם מתו מהמחנק ומהחום הכבד.

לצד עשרת המתים, עוד כ-20 בני אדם שהיו במשאית נלקחו לבית החולים כשהם סובלים מהתייבשות חמורה ומכת חום. לפי בכיר אמריקאי, 17 מתוכם עדיין נמצאים בסכנת חיים. "מדובר בפשע של סחר בבני אדם", אמר מפקד משטרת סן אנטוניו, וויליאם מקמאנוס, שהוסיף: "זוהי טרגדיה נוראית".

היום (שני) הואשם נהג המשאית, ג'יימס מת'יו בראדלי ג'וניור, בסחר בבני אדם שהוביל למוות, והוא עשוי לעמוד בפני עונש מוות בבית משפט פדרלי. הנהג לא שכר עורך דין ולא הגיב לאישומים.

ליז ג'ונסון, דוברת הסוכנות האמריקאית לאכיפת מכס והגירה, סיפרה כי שלשום נקראו הרשויות למגרש החניה בעיר בה חנתה המשאית ומצאו שמונה בני אדם מתים בתוכה. שני קורבנות נוספים מתו בבית החולים בהמשך היום. ככל הנראה, עובד של "וולמארט" הוא שהזעיק את הרשויות, לאחר שאדם שהיה במשאית הגיע לחנות וביקש מים.

לפי ראש מערך הכבאות בסן אנטוניו, צ'ארלס הוד, הקורבנות היו חמים מאוד, "האנשים האלה היו במשאית בלי מים בכלל". הרשויות סירבו למסור אם המשאית היתה נעולה כשהגיעו למקום, אבל לפי הדיווח היא לא היתה מונעת ומיזוג האוויר לא פעל.

לפי כמה מהניצולים, לפחות בחלק מהדרך שעשתה המשאית נדחסו בה יותר ממאה בני אדם. הרשויות אמרו כי כאשר הגיעו המחלצים היו במשאית 39 בני אדם; השאר ככל הנראה הצליחו להימלט. מאות בני אדם התאספו אמש בכנסייה בסן אנטוניו, לזכר הקורבנות. 

כמה מהניצולים סיפרו כי הם ממקסיקו, ארבעה הם קטינים בגילי 17-10. משרד החוץ של גואטמלה מסר כי לפחות שניים מהאנשים שהיו במשאית הם אזרחי המדינה. שניים מהניצולים אמרו כי הם חצו את גבול מקסיקו ברגל ואז נאספו על ידי המשאית. לדבריהם, היעד הסופי היתה יוסטון.

זאת לא הפעם הראשונה בארה"ב בה ניסיון להבריח מהגרים באמצעות משאיות נגמר בטרגדיה. ב-2003 מתו 19 מהגרים שננעלו בסמיטריילר בוויקטוריה שבטקסס.

תגובות