בפעם השנייה בתוך יממה: הרפובליקאים נכשלו בניסיון להחליף את אובמה-קר

שבעה סנאטורים רפובליקאים הצביעו נגד הצעת החוק שבמרכזה ביטול אובמה-קר בתוך כשנתיים, מבלי להציע תכנית חלופית מיד. דוברת הבית הלבן: טראמפ מרוצה מההתקדמות

אמיר תיבון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההצבעה על החלופה לאובמה קר, אתמול
אמיר תיבון

בפעם השנייה בתוך כיממה, הרפובליקאים בסנאט האמריקאי נכשלו בניסיון להעביר חקיקה שתחליף את רפורמת הבריאות של הנשיא לשעבר ברק אובמה, הידועה בכינויה ״אובמה-קר״.

אמש (רביעי) הציעו הרפובליקאים הצעת חוק שבמרכזה ביטול אובמה-קר בתוך כשנתיים, מבלי להציע תכנית חלופית מיד. הצעה זו נפלה לאחר ששבעה סנאטורים רפובליקאים הצביעו נגדה, ובכך הצטרפו ל-48 סנאטורים דמוקרטים והבטיחו רוב להפלת ההצעה. 

זאת הצעת החוק השנייה בנושא מאז שאישר הסנאט אתמול, על חודו של קול, לפתוח בדיונים על החלפת אובמה-קר. אתמול, הצעת חוק אחרת, שקראה לבטל את התוכנית ולהחליפה בתכנית בריאות שכבר אושרה על ידי הרוב הרפובליקאי בבית הנבחרים לפני כחודשייםף, נפלה ברוב של 57 אל מול 43. תשעה סנאטורים רפובליקאים הצטרפו לצד הדמוקרטי והצביעו נגדה. 

בימים הקרובים צפויים להימשך הדיונים בסנאט בניסיון לגבש תכנית פשרה שתוכל לזכות בתמיכתם של לפחות 50 מחוקקים רפובליקאים. אם פשרה כזו לא תימצא, תכנית אובמה-קר תישאר בתוקף.

דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, אמרה אתמול בתדרוך לכתבים כי הנשיא טרמאפ ״מרוצה מאוד״ מהתקדמות המפלגה הרפובליקאית לעבר ביטול אובמה-קר, וכי הבית הלבן ינסה לסייע למחוקקים הרפובליקאים להגיע להבנות בנושא. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ