ארה"ב: על כל אזרחינו לעזוב את צפון קוריאה עד 1 בספטמבר

משרד החוץ הודיע כי מתחילת החודש הבא תיאסר נסיעת אמריקאים למדינה הקומוניסטית ללא היתר מיוחד. ההחלטה התקבלה בעקבות מותו של סטודנט אמריקאי שנכלא במדינה ושוחרר בתרדמת

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכדורסלן האמריקאי לשעבר דניס רודמן וחברו, שליט הצפון קים ג'ונג און, בפיונגיאנג ב-2013
הכדורסלן האמריקאי לשעבר דניס רודמן וחברו, שליט הצפון קים ג'ונג און, בפיונגיאנג ב-2013צילום: /אי־פי

משרד החוץ של ארה"ב הודיע הלילה (חמישי) כי מ-1 בספטמבר תיאסר הכניסה של אזרחים המדינה לצפון קוריאה. לפי הודעת משרד, עד לתאריך זה על כל האמריקאים השוהים במדינה הקומוניסטית המבודדת לצאת ממנה. על אף האיסור, בעלי תפקידים מסוימים יורשו להגיש בקשה לקבלת היתר מיוחד לנסוע אליה.

ממשל טראמפ הודיע בחודש שעבר כי יאסור על אזרחים אמריקאים לנסוע לצפון קוריאה עקב סכנה ל"מאסר ארוך טווח". הסיבה העיקרית לאיסור היא מותו של אוטו וורמבייר, סטודנט אמריקאי שנעצר ב-2016 לאחר שגנב כרזה מהמלון בו שהה בבירה פיונגיאנג ונשלח ל-15 שנות מאסר. ביוני שחררה צפון קוריאה את וורמבייר ממאסרו, אולם הוא עזב את שטחה כשהוא שרוי בתרדמת ומת כעבור מספר ימים בארה"ב. בצפון קוריאה טענו כי הסיבות לשקיעתו בתרדמת אינן ידועות, אולם בארה"ב טענו כי הוא עונה.

הסטודנט האמריקאי אוטו וורמבייר בפיונגיאנג, ב-2016. טראמפ מאמין לקים כי לא ידע שאוטו עבר עינוייםצילום: KYODO/רויטרס

עם החלת האיסור תהפוך צפון קוריאה למדינה היחידה בעולם שארה"ב אוסרת על אזרחיה להיכנס אליה. הודעת משרד החוץ מגיעה בעת תקופה של מתיחות גבוהה בין שתי המדינות על רקע תוכניות הגרעין והטילים הבליסטיים של צפון קוריאה, שמיועדות, לדבריה, לפגוע בשטח ארה"ב.

משרד החוץ של ארה"ב הוסיף בהודעתו כי עיתונאים, נציגים של הצלב האדום הנוסעים למדינה למטרות סיוע הומאניטרי, ואנשים הנוסעים למטרת קידום "האינטרס הלאומי" של ארה"ב רשאים להגיש בקשה לקבלת היתר מיוחד לנסוע לצפון קוריאה. כיום עצורים במדינה שני אקדמאים אמריקאים ממוצא קוריאני, מסיונר אמריקאי, כומר קנדי ושלושה מיסיונרים דרום-קוריאנים. לפי ממשלת יפן, המדינה מחזיקה גם לפחות תריסר מאזרחיה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ