חקירת הקשר עם רוסיה מעלה הילוך: אנשי צוות בבית הלבן ייחקרו

הניו יורק טיימס מדווח כי החוקר המיוחד מולר יחקור את ראש הצוות שפוטר ריינס פריבוס. על פי היומן שלו, פריבוס נפגש עם מנהל הקמפיין של טראמפ לשעבר ביום הפגישה עם עורכת הדין המקושרת לקרמלין

מייקל שמידט, מאט אפוזו ומגי הברמן, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החוקר המיוחד מולר, ביוני השנה
החוקר המיוחד מולר, ביוני השנהצילום: Joshua Roberts/רויטרס

עוד סימן לכך שחקירת מעורבות רוסיה בבחירות לנשיאות ב–2016 תמשיך להוות מטרד עבור הבית הלבן היא הידיעה על כך שהחוקר המיוחד רוברט מולר יחקור עובדים נוכחיים וכן עובדים לשעבר בבית הלבן, כולל ראש הסגל שפוטר לאחרונה, ריינס פריבוס. על פי שני מקורות שדיברו עם ה"ניו יורק טיימס", מולר שאל את הבית הלבן אודות פגישות ספציפיות, מי נכח בהן והאם ישנם רישומים מהישיבות.

אותם מקורות אמרו כי אחד הנושאים אותם חקר מולר הוא פיטוריו של ראש ה–FBI לשעבר ג'יימס קומי על ידי הנשיא טראמפ. טרם נקבעו ראיונות, אך נראה כי בשבועות האחרונים חקירתו של מולר מעלה הילוך. בסוף החודש שעבר הוציא מולר צו חיפוש בביתו של פול מנפורט, מנהל הקמפיין של טראמפ לשעבר, במהלך שיכול להיות שמטרתו הייתה להפעיל לחץ על מנפורט לשתף פעולה עם החקירה.

טראמפ ופרייבוס, אחרי השבעתו בינוארצילום: CARLOS BARRIA/רויטרס

טיי קוב, יועץ מיוחד לנשיא טראמפ, אמר כי הבית הלבן "ימשיך לשתף פעולה" עם החקירה. מולר אמר בעבר כי יחקור אנשי צוות נוספים, וביניהם אנשי צוות התקשורת, אך העניין של מולר בפריבוס מטריד במיוחד את מקורבי טראמפ. פריבוס עבד בצמוד לנשיא בזמן המירוץ לנשיאות, ומקורביו טוענים כי טראמפ מעולם לא נתן אמון מלא בפריבוס, והרגיש כי הוא לא לחלוטין נאמן לו.

בחצי השנה הראשונה של טראמפ בתפקיד, פריבוס היה מעורב בתהליכי קבלת החלטות רבים, והיה מאוד נוכח בסדר היום של הנשיא. בחודש שעבר, הוא פוטר על ידי טראמפ. פריבוס הופיע בלוח הפגישות של מנפורט באותו יום שבו נפגשו מנפורט, בנו של הנשיא וחתנו עם עורכת הדין המקורבת לקרמלין שהבטיחה להעביר להם מידע מזיק על הילרי קלינטון בזמן הקמפיין. לא ברור האם פריבוס ומנפורט אכן נפגשו באותו היום.

בפברואר, שבוע לפני שטראמפ ביקש מקומי לעצור את החקירה בדבר יועצו לשעבר לביטחון לאומי, מייקל פלין, נפגשו קומי ופריבוס בבית הלבן. בפגישה זו אמר קומי לפריבוס כי אסור לעובדי הבית הלבן לשוחח עם אנשי ה–FBI על חקירות מתנהלות, במטרה למנוע התערבות פוליטית בחקירות של הבולשת. לא ברור האם פריבוס העביר את המסר לנשיא — גורמים במפלגה הרפובליקאית טענו בעבר כי טראמפ אמר מה שאמר לקומי כי היה נשיא חדש ולא הבין את משמעות השיחה עם ראש ה–FBI.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ