בכיר בבית הלבן: טראמפ היה אמור לדבר על תשתיות, הסגל הופתע מנאומו אמש

לפי רשת NBC, הבכיר אמר כי טראמפ לא תכנן לענות לשאלות של כתבים, שעליהן ענה ועורר סערה. ראש הסגל שלו, ג'ון קלי, צולם מרכין ראש בזמן הדברים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לא היה אמור להתייחס אמש (שלישי) לדריסה בשרלוטסוויל, כך אמר בכיר בבית הלבן בעקבות הסערה שעורר נאומו, שבו השווה בין ניאו-נאצים למתנגדיהם. הבכיר צוטט ברשת הטלוויזיה NBC אומר כי תוכנן שטראמפ יישא הצהרה בלבד, ולא יענה לשאלות כתבים. 

אולם לדברי הבכיר, כשעמד בפני העיתונאים הפך טראמפ לבלתי נשלט, ואנשי הצוות שלו נותרו המומים מפעולותיו. תמונה של ראש הסגל החדש שלו, ג'ון קלי, מדגישה את דבריו. בתמונה נראה קלי מרכין ראש כשידיו שלובות, ופניו חמורים. 

קלי במגדל טראמפ, אתמול

התבטאויות טראמפ אמש באו בניגוד לדברים שנשא יום קודם לכן, אז הקריא הודעה מקובלת יותר שנכתבה על ידי צוות הבית הלבן. הנשיא אמר ביום שני כי הגזענות היא מרושעת, וה-KKK, הניאו-נאצים והגזענים הלבנים דוחים. "אלו שמפיצים אלימות בשם הגזענות פגעו בלבה של אמריקה", אמר אז, והוסיף כי יעמיד לדין כל מי שפעל בצורה לא חוקית בשרלוטסוויל ושקידם "אלימות גזענית".

אמש דבריו היו שונים לחלוטין. הוא תקף את המפגינים בשרלוטסוויל שמחו על עצרת הניאו-נאצים, ואמר כי שני הצדדים נושאים באחריות לאלימות. כשנשאל אם הוא משווה בין ניאו-נאצים לפעילי השמאל השיב טראמפ: "לא כולם שם היו ניאו-נאצים, תאמינו לי".

אך גם ההצהרה הפייסנית נבעה מביקורת זועמת, מתגובתו הראשונה לאחר הדריסה שבה נהרגה מפגינה נגד הימין הקיצוני. שעות אחרי התקרית, שהוכרזה מאז כטרור מבית, אמר טראמפ כי יש לגנות אלימות "מכל הצדדים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ