ג'סיקה גלנזה, גרדיאן

ממשל טראמפ סופג ביקורת בשל החלטתו לבטל את האפשרות לאסור מכירת בקבוקי מים מפלסטיק בפארקים לאומיים בארה"ב. לדברי פעילים, "האג'נדה של התאגידים שולטת, ובני האדם והסביבה נותרים מאחור".

מאז שהאפשרות לאסור מכירת בקבוקים נכנסה לתוקפה לפני שש שנים, 23 מ-417 הפארקים הלאומיים בארה"ב החלו ליישמו. לפני שאסר על מכירתם, בגרנד קניון בקבוקים כאלה היוו 20% מהפסולת בפארק, ו-30% מהפסולת הניתנת למיחזור.

"המדיניות הקודמת סייעה לכולם מלבד לתעשיית בקבוקי המים, שהיא גם היחידה שמעוניינת בשורה התחתונה", אמרה לורן דה-רושה פלורז, מנהלת קמפיין עבור Corporate Accountability International, קבוצה הנאבקת בשימוש לרעה בכוח של תאגידים.

ההסבר לשינוי שסיפק שירות הפארקים הלאומיים נשמע דומה לטיעוניהם של לוביסטים נגד המדיניות הקודמת. מנהל השירות, מייקל ריינולדס, אמר כי "על המבקרים להחליט בעצמם איך לשתות בשהותם בפארקים הלאומיים". הוא הוסיף שבאתרים השונים ימשיכו לעודד מילוי חוזר של בקבוקי מים.

החלטת הממשל מגיעה כמה חודשים אחרי שהגוף העיקרי המייצג את תעשיית בקבוקי המים החל לנסות לשכנעו. הוא הוציא 80 אלף דולר בקמפיין נגד האיסור שפתח בו בינואר. מינויו של טראמפ לסגן שר הפנים, דיוויד ברנהרדט, היה לוביסט עבור חברה המתמחה בתחום. שירות הפארקים הלאומיים הוא חלק ממשרד הפנים של ארה"ב. "הוא ניגוד אינטרסים מהלך", אמרה הסנאטורית אליזבת וורן בשימוע שנערך לו.

ביקורת דומה נמתחה בעבר על הממשל, בין היתר בעקבות מינויו של סקוט פרואיט לראשות הסוכנות להגנת הסביבה. הוא ידוע כבעל ברית של תעשיית הדלק וכפוליטיקאי שהטיל ספק בעצם קיומם של שינויי האקלים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ