השירות החשאי מזהיר: נגמר לנו המימון שנדרש לאבטחת משפחת הנשיא טראמפ

42 בני משפחה ואחרים, הזכאים להגנה מצד השירות החשאי בארה"ב, יוצרים עומס חסר תקדים על הסוכנות. מפקד השירות מסביר: המשפחה גדולה ונוסעת הרבה, ואין לנו כסף לשלם לכל הסוכנים

אדוארד הלמור, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ וסוכני השירות החשאי, ביוני השנה
טראמפ וסוכני השירות החשאי, ביוני השנהצילום: SAUL LOEB/אי־אף־פי
אדוארד הלמור, גרדיאן

רבים מסוכני השירות החשאי בארה"ב מתפטרים, ואחרים עשויים לעזוב את השירות ללא תשלום, לאחר שלמעלה מאלף סוכנים האמונים על אבטחתם של בני משפחתו של הנשיא דונלד טראמפ הגיעו לגבול העליון של המשכורת שלהם. על פי מפקד השירות החשאי בארה"ב, ארבעה חודשים לפני סוף שנת 2017 נמצאת הסוכנות במצב שהיא איננה מסוגלת לשלם למאות הסוכנים הדרושים על מנת לאבטח את המשפחה הראשונה.

מפקד הסוכנות, רנדולף "טקס" אלס אמר בריאיון ליו-אס-איי טודיי כי העול הכספי נובע בחלקו מגודלה ומפעילותה של משפחת טראמפ המורחבת. הוא ציין שמשפחת טראמפ מעמיסה במיוחד על האבטחה הנשיאותית, עקב לוח הנסיעות העמוס שלה והנכסים בפלורידה, וירג'יניה וניו ג'רזי. עוד הוא ציין כי האבטחה כוללת גם את ילדיו הבוגרים של הנשיא, בנסיעותיהם התכופות בתוך ארצות הבית ומחוצה לה

"לנשיא יש משפחה גדולה, והאחריות שלנו כלפיה מעוגנת בחוק", אמר אלס לעיתון, "אני לא יכול לשנות את זה. אין לי גמישות לעשות כן". מאז נכנס טראמפ לבית הלבן, 42 בני אדם נכנסו תחת אחריות השירות החשאי, 18 מהם בני משפחתו. בהשוואה, בממשל אובמה היו 31 אנשים תחת אבטחת השירות.

בגלל עומס העבודה, השירות החשאי חווה מגפה של עזיבות והתפטרויות, חשף אלס. ללא מימון נוסף, הסביר, ייתכן ולא יצליחו לשלם את משכורותיהם של סוכנים על עבודות שכבר עשו. אלס פנה כבר למחוקקים בנושא, והציע להעלות את מכסת התשלום לסוכנים על עבודתם השוטפת ועבור שעות נוספות מ-160 אלף דולר בשנה ל-187 אלף דולר בשנה. גם אם המשכורות יעלו, הסביר אלס בריאיון, 130 סוכנים ותיקים לא יפוצו על מאות השעות הנוספות שכבר עשו.

הראיון שהעניק מפקד השירות החשאי מגיע בתקופה בעייתית עבור הארגון, שתפקידו להגן על נשיאים וסגני נשיאים בעבר ובהווה, ועל משפחותיהם, וכן להלחם בפשעים כלכליים מסוימים. בספטמבר 2014 נעצר חייל אמריקאי לשעבר שסובל מפוסט טראומה, לאחר שנכנס לבית הלבן וסכין על גופו. זה העלה את החששות כי סוכנים מטעם השירות עובדים שעות ארוכות, שפוגעות בעבודתם. בעקבות כך, הוגבלו מספר שעות העבודה של סוכנים בשירות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ