מחאת בכיר במשרד החוץ נגד טראמפ: התפטר במכתב שיצר באקרוסטיכון את המלה "הדיחו"

הנספח המדעי דניאל קמן כתב כי הוא מתפטר בתגובה לדברי טראמפ בעקבות העצרת בשרלוטסוויל. בשבוע שעבר הגישו חברי ועדת ייעוץ לנשיא מכתב דומה שיצר את המילה "התנגדו"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הנספח המדעי של משרד החוץ של ארה"ב הגיש היום (רביעי) את התפטרותו במחאה על דברי הנשיא דונלד טראמפ בעקבות עצרת הימין הקיצוני בשרלוטסוויל. אך הוא בחר לעשות זאת במכתב יוצא דופן, שבו האות הראשונה בכל אחת משבע הפסקאות יצרה באקרוסטיכון את המילה Impeach ("להדיח" או "הדיחו").

דניאל קמן, פרופסור לאנרגיה מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי, נימק את התפטרותו כתגובה ל"התקפה שלך (טראמפ) על ערכי היסוד של ארה"ב". לדבריו, "ישנן השלכות  לכישלונך בגינוי גזענים לבנים וניאו נאצים בארה"ב ומחוצה לה.... מטריד במיוחד כיצד תגובתך לאירועי שרלוטסוויל תואמים את הקווים הכלליים של התנהגותך, שמתירה סקסיזם וגזענות ומתעלמת מרווחתם של כל האמריקאים, הקהילה הבינלאומית וכדור הארץ".

חרף הערכתו הרבה לאנשי הממשל הפדרלי, כתב, "להמשיך בתפקידי תחת ממשלך יעמוד בניגוד לשבועת הנאמנות שנשבעתי לשרת את ארה"ב... מעשיך, לצערי, פגעו באיכות החיים במדינה, במעמדנו בעולם, ובקיימות כדור הארץ".

המדען הבכיר אינו הראשון שמתפטר בצורה יצירתית שכזו. ביום שישי התפטרו כל חברי ועדת הנשיא לאומנויות ומדעי הרוח במחאה על אירועי שרלוטסוויל. במכתב שהגישו, חיבור האות הראשונה בכל פסקה יצר את המילה Resist ("התנגדו").

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ