רויטרס

הבית הלבן הודיע הלילה (שבת) כי סגן היועץ לנשיא ארה"ב, סבסטיאן גורקה, סיים את תפקידו. מוקדם יותר הלילה דווח בארה"ב כי גורקה התפטר מתפקידו. מקורות המעורים בפרטים אמרו לאתר "הפדרליסט" כי המומחה לביטחון לאומי וללוחמה בטרור הביע במכתב ההתפטרות שלו חוסר שביעות רצון מהמצב הנוכחי של ממשל טראמפ. לפי האתר, גורקה כתב לטראמפ: "הדרך הטובה והיעילה ביותר שבה אני יכול לתמוך בך, אדוני הנשיא, היא מחוץ לבית העם". 

ואולם הבית הלבן הודיע מאוחר יותר כי גורקה לא התפטר ורמז כי הוא למעשה פוטר מתפקידו. "סבסטיאן גורקה לא התפטר, אבל אני יכול לאשר כי הוא לא עובד יותר בבית הלבן", מסר גורם רשמי בבית הלבן. 

במארס דיווח העיתון היהודי-אמריקאי פורוורד כי גורקה נשבע אמונים לארגון הונגרי המזוהה עם נאצים לפני שהיגר לארה"ב. הדיווח מבוסס על עדותם של שני בכירים בארגון אנטישמי בשם מסדר ויטזי (Vitézi Rend), שאמרו לפורוורד כי גם גורקה הוא חבר באותו מסדר.

לפי הדיווח בפורוורד, גיולה סולטשז, בכיר בוועד המרכזי של הארגון, וקורנל פינטר, מנהיג הארגון במערב הונגריה שהתיידד עם אביו של גורקה, אמרו כי גורקה עצמו נשבע אמונים לארגון. "כמובן שהוא נשבע", אמר פינטר, "אני עצמי פגשתי אותו. אביו הציג אותו".

טענות על קשריו של גורקה עם ארגונים אנטישמיים נשמעו בחצי השנה האחרונה, אולם גורקה הכחיש זאת. ב-20 בינואר ענד גורקה את מדליית המסדר לטקס ההשבעה של טראמפ בוושינגטון, אולם בתגובה לביקורת הבהיר כי ענד את המדליה כאות כבוד לאביו ולמלחמתו למען הונגריה.

מאז כניסתו של טראמפ לתפקידו נרשמה שורה ארוכה של הדחות והתפטרויות בבית הלבן. בשבוע שעבר הודיע הבית הלבן על פיטוריו של יועצו האסטרטגי של טראמפ, סטיב בנון. בנוסף, בשבוע שעבר התפטר מתפקידו היועץ המיוחד לנשיא טראמפ, המיליארדר היהודי קארל אייקן.

בחודש שעבר פיטר טראמפ את ראש הסגל שלו ריינס פריבוס, ושבוע לפני כן התפטר דובר הבית לבן שון ספייסר, עם כניסתו של אנתוני סקראמוצ'י לתפקיד מנהל התקשורת של הבית הלבן, תפקיד שבו החזיק עשרה ימים עד שפוטר בעצמו

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ