שותף עסקי של טראמפ ב-2015: פוטין יתגייס לבניית מגדל טראמפ במוסקבה ויסייע לו להיבחר

בתכתובות מייל שהועברו לוועדה החוקרת את מעורבות רוסיה בבחירות בארה"ב, כתב איש העסקים הרוסי פליקס סטר לעורך דינו של טראמפ: "אגייס את פוטין לתוכנית הזאת ונגרום לדונלד להבחר"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ וסטר, ב-2007

שותף עסקי של דונלד טראמפ הבטיח לו ב-2015 להנדס עסקת נדל"ן, בסיוע נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שתסייע לקמפיין טראמפ לנשיאות ארה"ב. איש העסקים, פליקס סטר, כתב לעורך דינו של טראמפ, מייקל כהן, כמה אימיילים, בהם התרברב בטיב יחסיו עם פוטין וחזה כי בניית "מגדל טראמפ" במוסקבה תדגיש את יכולות המשא ומתן של טראמפ ותעזור לו להבחר לנשיא.

"הבחור שלנו יכול להבחר להיות נשיא ארה"ב ואנחנו יכולים לסייע לו בכך", כתב סטר באחד האימיילים, "נגייס את הצוות של פוטין להכנס לעסקה, אני אנהל את התהליך". האימיילים מצביעים על כך שכבר בשלב מוקדם בקמפיין לנשיאות, ראו חלק ממקורביו של טראמפ בקשרים עם מוסקבה יתרון פוליטי. אותם קשרים נמצאים כעת בחקירה של משרד המשפטים ומספר ועדות מטעם הקונגרס. תכתובות המייל הועברו אתמול (שני) לידי ועדת המודיעין וחלקם הגיעו לידי ה"ניו יורק טיימס".

סטר הוא מהגר רוסי שעבד בעבר עבור ה-FBI והתפרסם לאחר שניפץ כוס מרטיני בפניו של אדם אחר. הוא כתב באחד המיילים שהמימון עבור בניית מגדל טראמפ במוסקבה הגיע מבנק בשם VTB, בנק רוסי שהיה תחת סנקציות אמריקאיות עקב מעורבותו בהשתלטות רוסיה על האי קרים. "אני אגייס את פוטין לתוכנית הזאת ונגרום לדונלד להבחר", כתב במייל אחר. 

הוא הוסיף כי הוא נרגש להציג לשותפיו הרוסיים קטעי וידאו של טראמפ מדבר בשבחי רוסיה, ואמר שידאג לכך שפוטין ידבר בזכות חושיו העסקיים של טראמפ. "אם הוא יגיד זאת, אנחנו נשלוט בבחירות", כתב סטר, "המתנגד הקשוח ביותר של ארה"ב מסכים שדונלד הוא אדם טוב לעשות איתו משא ומתן".

כרטיס הביקור של סטר ב-2005, לכאורה

אין הוכחות לכך שסטר עמד בהבטחותיו הרבות, ובאימייל מסוים אף הועלתה ההשערה שהוא מפריז בנוגע להיקף קשריו עם בכירים רוסים. בינואר 2016 שלח עורך דינו של טראמפ אימייל לדוברו של פוטין, בו ביקש לקדם את בניית מגדל טראמפ בבירה הרוסית. נראה כי עורך הדין כהן לא ידע מה כתובת המייל הישירה של דוברו של פוטין, והוא שלח את המייל לתיבה כללית המיועדת לשאלות מטעם התקשורת. פרויקט הבנייה מעולם לא קודם, והבניין לא נבנה.

"חשוב להבהיר, לארגון טראמפ לא היו נכסים או עניין בנכסים ברוסיה", נכתב בהודעה מטעם הארגון אתמול (שני). עם זאת, טראמפ עצמו חתם על "הצהרת כוונות" לא מחייבת עבור הפרוייקט ב-2015. כהן אמר כי הוא שוחח על הפרויקט עם טראמפ שלוש פעמים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ