בניגוד לעמדת הממשלה הקודמת, דו"ח משטרה בארגנטינה קובע שהתובע ניסמן נרצח - אמריקה - הארץ

בניגוד לעמדת הממשלה הקודמת, דו"ח משטרה בארגנטינה קובע שהתובע ניסמן נרצח

לפי הדו"ח, שני אנשים החזיקו אותו בכוח וירו בו, מחיצת האף שלו נשברה, וקטמין אותר בגופו. ניסמן האשים את נשיאת ארגנטינה לשעבר בטיוח הפיגוע נגד הקהילה היהודית בבואנוס איירס

אי-פי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מפגינה מחזיקה את תמונתו של ניסמן בבואנוס איירס, בשנה שעברה
אי-פי

משטרת ארגנטינה פתחה מחדש את חקירת מותו של התובע אלברטו ניסמן, שהאשים את נשיאת ארגנטינה בטיוח הפיגוע נגד הקהילה היהודית בבואנוס איירס. הדו"ח המנמק את פתיחת התיק פורסם היום (שני) בסוכנות הידיעות AP, ומציג ראיות חדשות, שסותרות את העמדה הרשמית במדינה לפיה ניסמן שם קץ לחייו. ניסמן נמצא מת בדירתו, שעות לפני שהיה אמור להציג את טענותיו נגד הנשיאה לשעבר כריסטינה פרננדס דה קירשנר. 

בדו"ח החדש נכתב כי ניסמן הוכה על ידי שני אנשים שגררו אותו לחדר האמבטיה. אחד מהם החזיק אותו מתחת לבית השחי "כמו חיבוק", והשני ירה בו בראשו. החוקרים ציינו עוד ראיות משמעותית שלא הופיעה בדיווחים עד כה: מחיצת האף שלו היתה שבורה, הוא ספג מכות בירכיו ובגופו נמצאו שרידי קטמין. הדו"ח קובע כי המחסלים ניסו לדמות התאבדות.

זאת, בניגוד לדו"חות המשטרה הראשוניים שהסיקו כי אין ראיות לכך שעוד אדם היה עם ניסמן במותו. אף שהצוותים הפורנזיים אמרו כי אין ראיות חד משמעיות להתאבדות, המשטרה הודיעה כי כך אירע והחזיקה בעמדה זו עד כה. קירשנר הכחישה את ההאשמות נגדה ואמרה כי לממשלה לא היה חלק במותו. 

ניסמן, היה התובע הממונה על חקירת הפיגוע ב–1994 בבניין הקהילה היהודית, שבו נהרגו 85 בני אדם. הוא מת בינואר 2015 בגיל 51, ואקדח נמצא לצידו. עמיתיה של קירשנר העריכו שהוא התאבד כי לא יכל לשאת את כובד האשמות נגד הנשיאה דאז. עם זאת, רבים אחרים בארגנטינה התעקשו כי הוא נרצח בגלל אותן האשמות. מותו הצית מחאות נגד הממשלה, לקראת הבחירות לנשיאות ב-2015. 

התובע הפדרלי, אדוארדו טיאנו, שקיבל את התיק בהוראת בית המשפט העליון אמר כי מדובר בתיק הפלילי המסובך ביותר שהוא חקר אי פעם. "האתגר מורכב מאוד. אם הוא (הרצח) היה נחקר באופן שונה מההתחלה, זה היה דבר אחר". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ