איל הון השתמש בקשריו עם טראמפ כדי לחזק את יחסיו עם סעודיה

חודשיים לאחר שענק הצהובונים דיוויד פקר פגש את הנשיא בבית הלבן - הוא דן על עסקים עם יורש העצר הסעודי. פקר השתיק בעבר סיפורים שליליים על טראמפ והשבוע פרסם מגזין המפאר את סעודיה

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניו יורק טיימס

בחודש יולי, דיוויד פקר - מנהל חברת הצהובונים המוציאה לאור את "נשיונל אנקוויירר" - ביקר את חברו הוותיק דונלד טראמפ בבית הלבן. עמו הגיע איש העסקים הצרפתי קייסי גרין, שמייעץ לאחד האנשים העשירים בסעודיה ונחשב למתווך בין יורש העצר מוחמד בן סלמאן לעסקים במערב. הפגישה היתה ההזדמנות של פקר לקבל תמורה לפועלו להגנה על תדמיתו של טראמפ: היא העניקה לו חותמת כשרות לא רשמית מהבית הלבן, בזכותה יכל לפעול להרחבת עסקיו בסעודיה.

טראמפ ופקר

פקר פגש לראשונה את גרין רק כמה חודשים לפני הפגישה עם טראמפ. לדברי מקור בבית הלבן, גרין הוזמן כדי להודות לו על עצה שנתן לפקר על השקעות במזרח התיכון. המידע על הפגישה, שסימלה את כוחו של פקר, הגיע לסעודיה במהרה. תוך חודשיים פקר היה במדינה עצמה, עם גרין, ונפגש עם יורש העצר כדי לדון בהזדמנויות עסקיות.

בינואר השנה, פקר היה כה בטוח בקשרים שלו עם משקיעים סעודים שהוא ביקש את תמיכתם ברכישה אפשרית של המגזין טיים, כך לפי שני מקורות בחברת הצהובונים שלו AMI. הבית הלבן סירב להגיב לידיעה. תוצאות המיזמים העסקיים של פקר בסעודיה לא ברורות, אבל ניכר שהוא עדיין עובד לחיזוק הקשר עם המדינה. השבוע הוא וגרין השתתפו באירועים לכבוד יורש העצר הגיע לביקור בארה"ב.

יתרה מזאת, לקראת הביקור AMI פרסמה מגזין בן 97 עמודים שנראה היה כעלון קידום לסעודיה וליורש העצר שלה. המגזין לא הזכיר אף ביקורת על המדינה, לרבות המלחמה בתימן ומעצר עשרות בני האליטה במדינה. הוא כינה את סעודיה "הממלכה הקסומה" וכלל ראיון עם גרין - ותמונה מהפגישה בבית הלבן. הכתבות במגזין פיארו את יחסי ממשל טראמפ עם סעודיה.

המגזין

AMI הודתה שהשתמשה במגזין כדי להפיק תועלת מהאינטרסים של יורש העצר, אך נזהרה מלהשיב אם קיבלה הנחיות מפורשות מבכירים בממלכה. על פי חוק, יש להעביר הנחיות כאלה למשרד המשפטים של ארה"ב. סעודיה סירבה להגיב.

הצהובון המוכר ביותר בבעלות פקר הוא הנשיונל אנקווירר, אך חברתו מחזיקה בעיתונים מובילים נוספים בהם Men’s Journal, ו-Her's. בעיתונים הללו השתמש פקר כדי להגן על חבריו, לרבות טראמפ. דוגמנית פלייבוי לשעבר קארן מקדוגל הגישה באחרונה תביעה נגד עורך הדין של טראמפ מייקל כהן, המאשימה אותו במעורבות בקבירת סיפורה על ידי חברת AMI. החברה קנתה את הזכויות על הסיפור במהלך הקמפיין תמורת 150 אלף דולר, אך לא פרסמה אותו. החברה וכהן מכחישים את הדברים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ