על הכוונת של החוקר המיוחד: צהובון שחשוד בסיוע לא חוקי לטראמפ

תקשורת של עורך דינו של טראמפ עם גורמים ב"נשיונל אינקוויירר" נכללו בצו החיפוש של ה-FBI. נגד הצהובון הוגשה תלונה ברשות הבחירות הפדרלית על תשלום לכוכבת פלייבוי שניהלה רומן עם טראמפ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שערים בכיכוב טראמפ ב"נשיונל אינקוויירר"
שערים בכיכוב טראמפ ב"נשיונל אינקוויירר"

התנהלות הצהובון "נשיונל אינקוויירר" נמצאת תחת החקירה של החוקר המיוחד רוברט מולר הבודק אם מייקל כהן, עורך דינו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, ניסה להסתיר מידע לא מחמיא על טראמפ בעת קמפיין הבחירות לנשיאות ב-2016. נגד החברה שמוציאה לאור את הצהובון הוגשה תלונה ברשות הבחירות הפדרלית על תשלום שנעשה לכוכבת פלייבוי לשעבר שטענה שניהלה רומן עם טראמפ. על פי גורם המקורב לפרשה, טראמפ שוקל שוב לפטר את רוד רוזנשטיין, סגן שר המשפטים, על רקע צו החיפוש על משרדו של כהן.

הקשרים של טראמפ עם החברה שמוציאה לאור את הצהובון, American Media Inc., קרובים אפילו יותר מקשריו עם גופי תקשורת אחרים; בכיר לשעבר בעסקי הקזינו של טראמפ יושב בדירקטוריון של החברה, אחד מיועציו של טראמפ הצטרף לחברה לאחר הבחירות, והמנכ"ל של החברה, דיוויד פקר, הוא חבר קרוב של הנשיא. במהלך קמפיין הבחירות של טראמפ, כהן ופקר עבדו יחד על הסיקור של טראמפ בצהובון, שהקדיש שער אחר שער להישגיו של טראמפ.

צו החיפוש שהוביל לפשיטה על משרדיו של כהן בשני כלל גם את התיעוד של כלל התקשורת בין כהן, פקר ודילן הווארד, האחראי הבכיר על התוכן בחברה. החקירה הפדרלית עשויה להוביל להשלכות משפטיות לנשיא ומנהלי קמפיין הבחירות שלו, וכן לעורר שאלות לגבי זכותו של הצהובון להגנה תחת התיקון הראשון לחוקה, המגן על חופש העיתונות, בקשר לתמיכתו בטראמפ.

נגד החברה הוגשה תלונה ברשות הבחירות הפדרלית על כך ששילמה לכוכבת פלייבוי לשעבר, קארן מקדוגל, 150 אלף דולר עבור בלדעיות על סיפור הרומן שניהלה עם טראמפ לפני עשור, בחשד שהתשלום מהווה תרומה לא חוקית לקמפיין של טראמפ. הסיפור לא נחשף בידי העיתון בסופו של דבר.

תחקיר נפרד של סוכנות הידיעות אי-פי גילה כי מספר חודשים לפני שהצהובון רכש את הבלעדיות על סיפורה של מקדוגל, American Media Inc שילמה 30 אלף דולר לשוער לשעבר באחד מהבניינים שבבעלות טראמפ בניו יורק בתמורה לבלעדיות על שמועה שהגיעה לאוזני השוער, דינו, סג'ודין, לפיה לטראמפ נולד תינוק מעובדת באחד מהמגדלים שבבעלותו. לשמועה לא היו סימוכין ממקום אחר, אבל חברת האם של הצהובון לא היססה לשלם לסג'ודין סכום משמעותי רק כדי להבטיח שלא יפיץ אותה הלאה.

טראמפ הגיב בחריפות כשה-FBI פשט ביום שני על המשרד ועל חדר המלון של כהן. על פי גורם המקורב לפרשה, טראמפ התייעץ עם עוזריו בבית הלבן אם לפטר את רוזנשטיין בעקבות צו החיפוש שאפשר ל-FBI לפשוט על משרדו של כהן. טראמפ כבר שקל בעבר אם לפטרו כשמולר החל לבדוק אם טראמפ שיבש הליכי חקירה. רוזנשטיין מפקח על החקירה מאז ששר המשפטים ג'ף סשנס פסל עצמו מעיסוק בה, והוא זה שמינה את מולר לראש החקירה ואישר את צו החיפוש על משרדו של כהן.

American Media Inc. הכחישה כל פעילות לא חוקית, וטענה כי שיתוף הפעולה שלה עם החוקרים לא יחרוג מעבר להגנות החוקתיות שלה בתור ארגון חדשות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ