ללא ירייה אחת: השוטר שהכניע את הדורס בטורונטו זוכה לשבחים

בתיעוד נראה החשוד מאיים על השוטר ומפציר בו להרוג אותו. השוטר מורה לו לשכב, מתקרב אליו ועוצר אותו. מפקד המשטרה בטורונטו: משתמשים בכוח מועט ככל האפשר

ניו יורק טיימס וגרדיאן
ניו יורק טיימס וגרדיאן

בסיקור הדריסה בטורונטו אמש (שני), שבה נהרגו עשרה בני אדם, בלט סרטון המעצר של הנהג. בתיעוד, שוטר נראה עוצר את החשוד ללא ירייה אחת, אף שהוא מפציר בו להרוג אותו ונראה כי מכוון לעברו אקדח. תיעוד המעצר זכה לאהדה רבה ברשתות החברתיות, זאת על רקע הביקורת הגוברת על שימוש מופרז בכוח מצד רשויות אכיפת החוק בכל צפון אמריקה.

"קדימה, תשכב!", צועק השוטר על החשוד העומד מחוץ לכלי הרכב הדורס, "תשכב או שתפגע מירי". החשוד משיב: "יש לי אקדח בכיס! תירה בראש שלי!". "לא אכפת לי שיש לך אקדח, תשכב על הרצפה", צועק השוטר, מתקרב לחשוד ועוצר אותו.

מאוחר יותר מסרה המשטרה כי החשוד לא היה חמוש, אולם מפקד המשטרה בטורונטו, מארק סנדרס, שיבח את התנהלות השוטר. "עבודה נהדרת", אמר והסביר כי "שוטרים כאן לומדים להשתמש בכוח מועט ככל האפשר".

מייק מקורמק, נשיא איגוד השוטרים של טורונטו, אמר לעיתון "הגלוב ומייל" שלשוטר היתה כל זכות לעשות שימוש בנשקו. "אבל הוא בחן את המצב וקבע שהוא יכול להתמודד איתו כפי שעשה", אמר. "האנשים צודקים — האיש הזה גיבור". מקורמק דיבר עם השוטר, וזה אמר לו: "רק עשיתי את העבודה שלי".

תגובות