משפט כוכבת הפורנו נגד טראמפ: עורך הדין של הנשיא ישמור על זכות השתיקה

כוכבת הפורנו תבעה מבית המשפט לשחרר אותה מההסכם השתיקה מאוקטובר 2016, ומייקל כהן הודיע כי אם יזומן להעיד בתיק, הוא ישמור על זכות השתיקה כך שלא יפליל את עצמו ואת הנשיא

אלן פויר ובנג'מין וויזר, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כהן, ביציאה מבית המשפט בקליפורניה, אתמול
כהן, ביציאה מבית המשפט בקליפורניה, אתמולצילום: Mary Altaffer/אי־פי

עורך דינו האישי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, מייקל כהן, ישמור על זכות השתיקה בעת חקירתו במסגרת התביעה שהגישה כוכבת הפורנו סטפני קליפורד, שידועה יותר בשם הבמה סטורמי דניאלס. היום (חמישי) צפוי להיערך שימוע בבית המשפט הפדרלי בניו יורק בעניין המסמכים שהוחרמו ממשרדו של כהן בפשיטת ה-FBI בתחילת החודש.

כהן אמר אתמול כי אם ייקרא להעיד במשפטה של דניאלס הוא "ישמור על זכות השתיקה בכל ההליכים הקשורים לתיק עקב חקירת ה-FBI המתנהלת במחוז הדרומי של מדינת ניו יורק". החלטתו של כהן לשמור על זכות השתיקה תאפשר לו לא לחשוף פרטים רגישים הנוגעים לחקירה אחרת בעניינו של טראמפ - דמי השתיקה ששילם כהן, לכאורה, לדניאלס ולאשה נוספת הטוענת שניהלה רומן עם נשיא ארה"ב

דיווח של סי-אן-אן בעניין חקירת כהן

דניאלס הסכימה שלא לדבר על הרומן שניהלה, לכאורה, עם טראמפ, תמורת 130 אלף דולר. בחודש שעבר הגישה תביעה לבית המשפט בטענה כי ההסכם עליו חתמה באוקטובר 2016 אינו תקף בגלל שהנשיא עצמו לא חתום עליו, וכעת דן בית המשפט בתביעתה.

בימים האחרונים מנהל משרד המשפטים של ארה"ב מאבק עיקש נגד עורכי דינו של כהן ושל טראמפ עצמו כדי לבחון את המסמכים שהוחרמו מכהן. אך לפי עורכי דינו של כהן, למשרד המשפטים צפוי מאבק לא פשוט. הם טענו כי יקימו "חדרי מלחמה" כדי לבחון את החומרים שהוחרמו וישתמשו ב"צבא" קטן של עורכי דין ומשפטנים כדי להתמודד עם המידע שעולה מהמסמכים. עורכי דינו של טראמפ פרסמו הצהרות דומות. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ