גרדיאן

רודי ג'וליאני אמר הלילה (חמישי) שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ החזיר לעורך דינו מייקל כהן את 130,000 הדולר ששולמו לשחקנית הפורנו סטפני קליפורד כדמי שתיקה. ג'וליאני הסביר כי כהן שילם את הסכום המקורי לקליפורד, המוכרת יותר בשם הבמה שלה סטורמי דניאלס, והנשיא החזיר לו את הסכום לאורך כמה חודשים. מאוחר יותר, טראמפ הצטרף לג'וליאני וצייץ כי כהן קיבל שכר עבור הסכם עם קליפורד, וכי לכסף לא היה קשר למימון הקמפיין.

בראיון לרשת פוקס ניוז, ראש העיר ניו יורק לשעבר שהצטרף לאחרונה לצוותו המשפטי של טראמפ הדגיש שהתשלום לקליפורד, שהתבצע לפני הבחירות ב-2016, היה חוקי לחלוטין ולא הפר את כללי המימון של הקמפיין. "התשלום הוזרם דרך חברת עורכי הדין", הסביר ג'וליאני, "והנשיא החזיר את התשלום".

הצהרתו של ג'וליאני סותרת הצהרה של טראמפ עצמו בחודש שעבר, כשטען שלא ידע על הכסף ששולם לקליפורד. כשהמנחה שאל אם טראמפ ידע על התשלום, ג'וליאני אמר: "הוא לא הכיר את הדקויות, עד כמה שאני יודע, אך הוא כן ידע על ההסדר הכללי. מייקל היה מטפל בעניינים כאלה".

טראמפ הצטרף היום להצהרתו של ג'וליאני, והתייחס בשורת ציוצים גם להסכם שנחתם בין כהן לקליפורד: "מר כהן, עורך דין, קיבל שכר טרחה חודשי - לא מהקמפיין, ובלי קשר לקמפיין - וכך, דרך פיצוי כספי, נכנס לחוזה פרטי בין שני צדדים, שמוכר יותר כהסכם סודיות או NDA. ההסכמים האלו מאוד נפוצים בקרב סלבריטאים ואנשים עשירים. במקרה הזה, הוא בתוקף מלא וישתמשו בו לגישור הנזק מול קליפורד (דניאלס). השתמשו בהסכם הזה כדי לעצור האשמות סחטניות שלה לגבי רומן, על אף העובדה שהיא כבר חתמה על מכתב מפורט שמודה שלא היה רומן. לפני שקליפורד ועורך הדין שלה הפרו את ההסכם, הוא היה פרטי. לכסף מהקמפיין, או לתרומות קמפיין, לא היה שום חלק בעסקה הזאת".

בשבוע שעבר דווח כי עורך הדין כהן ישמור על זכות השתיקה בעת חקירתו במסגרת התביעה שהגישה קליפורד להשתחרר מהסכם השתיקה. זאת, במקביל לשימוע בבית המשפט הפדרלי בניו יורק בעניין המסמכים שהוחרמו ממשרדו של כהן בפשיטת ה-FBI בתחילת החודש.

בינואר האחרון נחשף כי עורך דינו של טראמפ, מייקל כהן, שילם 130 אלף דולר לקליפורד חודש לפני הבחירות לנשיאות ב-2016. אנשים המעורים בנושא אמרו כי ההסכם מנע מהשחקנית לדון בפומבי במפגש מיני שהיה לה עם טראמפ ב-2006, על אף שטראמפ ואשתו מלניה נישאו בשנת 2005. בראיון שהעניקה לתוכנית "60 דקות" היא סיפרה כיצד ספגה ב-2011 איומים אלימים לבל תספר על מערכת היחסים שהיתה לה עם טראמפ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ