התובע הכללי של ניו יורק התפטר מתפקידו לאחר שהואשם בהכאת בנות זוגו

ארבע נשים טענו בראיון למגזין "ניו יורקר" כי אריק שניידרמן היכה אותן בעת שניהלו עמו מערכת יחסים. שניידרמן הוא תומך פומבי של תנועת Metoo# והגיש תביעה נגד הארווי ווינשטיין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שניידרמן, במסיבת עיתונאים לאחר הגשת התביעה נגד ווינשטיין, בפברואר

ארבע נשים טענו היום (שלישי) כי התובע הכללי של מדינת ניו יורק, אריק שניידרמן, תקף אותן פיזית בעת שניהל עמן מערכת יחסים. שעות לאחר פרסום העדויות ב"ניו יורקר", שניידרמן התפטר מתפקידו. לפי טענותיהן של שתיים מהנשים, שפורסמו בשמן, שניידרמן היכה את בנות זוגו באופן קבוע. הנשים סיפרו שלא הגישו תלונה במשטרה אך שכן פנו בזמן אמת לקרוביהן בבקשת עזרה. 

שתי נשים נוספות שטוענות כי שניידרמן היכה אותן סירבו להזדהות בשמן. האישה השלישית חלקה את סיפורה עם הנשים שהתראיינו למגזין, ואילו הרביעית סיפרה לעיתון ששניידרמן סטר לה כשדחתה את חיזוריו. בכתבה נכתב כי העיתון בדק את סיפוריהן של הנשים שלא הזדהו וראה תמונות של הפציעות בעקבות התקיפה לכאורה. מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קומו, אמר כי "אין איש מעל החוק" וטען שיש לפתוח חקירה רשמית בנושא.

הודעת המושל קומו בעקבות הפרסום היום

הנשים שהזדהו בכתבה, מישל מנינג-בריש וטניה סלברטנם, סיפרו שהאלימות החמירה לאורך הזמן וכללה הכאות נמרצות וחנק. הן גם סיפרו ששניידרמן הוא שתיין כבד. מנינג-בריש ניהלה עמו מערכת יחסים ב-2013-2014, ואילו סלברטנם היתה בת זוגו מקיץ 2016 ועד לסתיו 2017.

שניידרמן הדמוקרט הוא תומך נלהב של תנועת Metoo#. בפברואר, הוא הגיש תביעה רשמית נגד המפיק הארווי ווינשטיין לאחר שצצו האשמות על התנהגות מינית לא הולמת. בתביעה כתב שניידרמן כי "ווינשטיין הפר את החוק בניו יורק בכך שיצר סביבת עבודה לא בטוחה לעובדותיו". סלברטנם סיפרה בראיון כי לראות את שניידרמן פעל למען זכויות נשים גרמה לה להבין ש"הוא צריך לקחת אחריות על מעשיו".

בתגובה לכתבה אך לפני שהתפטר, נמסר מטעמו של שניידרמן כי "במערכת יחסים אינטימית, השתתפתי במשחקי תפקידים ופעילות מינית בהסכמה. לא תקפתי אף אחת, וזה קו שמעולם לא אחצה".  אשתו לשעבר של שניידרמן, ג'ניפר קנינגהם, עמדה לצדו ואמרה כי ההאשמות "לחלוטין לא תואמות לגבר שאני מכירה כבר 35 שנה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ