רויטרס וגרדיאן

ממשל טראמפ יחמיר את הענישה נגד הורים שנכנסים לארה"ב ללא אשרות ויחזיק את ילדיהם במעצר, כך אמר בכיר במשרד לביטחון המולדת (DHS) לגרדיאן. לפי המדיניות החדשה, המגבירה את האכיפה נגד מהגרים, הורים שייתפסו חוצים את הגבול באופן לא חוקי יופרדו מילדיהם ויועמדו לדין.

"הנעצרים ישלחו ישירות לבית משפט פדרלי, וילדיהם יועברו למעצר של מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארה"ב (HHS)", אמר הבכיר. לדבריו, התוכנית אושרה ביום שישי, ומכניסה לתוקף מדיניות שמתוכננת זה יותר משנה. ביום שישי כתב טראמפ בטוויטר: "הגירה לא חוקית חייבת להסתיים!".

היוזמה להפריד הורים וילדים בגבול דווחה לראשונה ברויטרס במארס 2017. כחודש לאחר מכן, הממשל הצהיר כי הוא אינו בוחן מדיניות זו יותר, נוכח ירידה במעצרי משפחות בגבול עם מקסיקו. אולם באחרונה חלה שוב עלייה במעצרים. לדברי הבכיר, על משפחות המבקשות מקלט בארה"ב להסגיר עצמן לרשויות, כדי שאפשר יהיה לבחון את בקשותיהן, ולא לנסות להיכנס למדינה ללא אשרות.

לפי המדיניות שבה נקט הממשל עד כה, מהגרים שחצו את הגבול ללא אשרות גורשו מבלי לעמוד לדין. אולם פעילים למען זכויות מהגרים אומרים כי הפרדת משפחות ואישומים פליליים נגדן מתרחשים זה חודשים, ובפברואר האיגוד האמריקאי לחירויות אזרחיות הגיש תביעה נגד המדיניות.

בחודש שעבר שר המשפטים של ארה"ב ג'ף סשנס הודיע על מדיניות "אפס סובלנות" נגד המנסים להיכנס לארה"ב באופן לא חוקי, והתיקים החלו להיערם. המשרד לביטחון המולדת מסר כי מאז אוקטובר 30 אלף בני אדם נתבעו בנושא, עלייה משמעותית מ-18,642 בכל 2017.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ