ממשל טראמפ ינסה להגן היום בביהמ"ש על ביטול תוכנית "החולמים"

בית המשפט הפדרלי התשיעי לערעורים ידון בערעור שהגיש הממשל נגד פסילת הביטול של התוכנית, שמאפשרת לצעירים שהגיעו לארה"ב באופן לא חוקי כילדים להישאר במדינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת תמיכה בתוכנית "החולמים", לפני כחודשיים בוושינגטון

בית המשפט לערעורים ידון היום (שלישי) בהחלטת ממשל טראמפ לבטל את החקיקה שהגנה על מהגרים שהגיעו לארה"ב בילדותם מגירוש. בית המשפט הפדרלי התשיעי לערעורים - בית המשפט הגדול והמשפיע ביותר מבין 12 בתי המשפט לערעורים בארה"ב - ידון בערעור שהגיש ממשל טראמפ נגד פסיקת בית המשפט שביטלה את החלטתו להפסיק את תוכנית DACA, שמכונה תוכנית "החולמים".

בינואר האחרון פסל שופט פדרלי בסן פרנסיסקו את החלטת טראמפ לבטל את DACA, ודחה את טענת הממשל לפיה הנשיא הקודם אובמה "חרג מתפקידו" כשחוקק את החוק. נציגי הממשל טענו בתחילת השנה שהיתה חובה לפעול נגד החוק כדי להגן על מדינות כמו טקסס, שאיימו לתבוע את הממשל. תוכנית "החולמים" הגנה על כ-700 אלף צעירים שחיו בארה"ב כל חייהם וגדלו בה, אך הגיעו אליה באופן לא חוקי או נשארו בה לאחר שתוקף הוויזה שלהם פג.

טראמפ מאשים את הדמוקרטים בביטול התוכנית

היום ינסו נציגי הממשל לשכנע את בית המשפט לבטל את החלטת בית המשפט בסן פרנסיסקו ולאפשר את ביטולה של תוכנית "החולמים", וכן לבטל חמש תביעות נפרדות שהוגשו נגד החוק. בקיץ צפוי גם בית המשפט הפדרלי השני לערעורים לדון בביטול החוק על ידי בית משפט בניו יורק. הבית הלבן ביקש שהדיון יתנהל מול הרכב שופטים בבית המשפט העליון ולא בבתי המשפט לערעורים, אך בקשתו נדחתה.

בית המשפט הפדרלי התשיעי לערעורים כבר ביטל את צו איסור ההגירה של טראמפ והוא דן כעת גם בניסיון של הממשל לקצץ במימון לערים נזקקות אם הן מסרבות לשתף פעולה עם התקנות למניעת הגירה. נשיא ארה"ב אמר בעבר כי הוא רוצה "לפרק" את בית המשפט הפדרלי התשיעי לערעורים, שנחשב לליברלי ביותר בקרב בתי המשפט לערעורים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ