דיוויד סמית, גרדיאן

המיליארדר ומייסד מיקרוסופט ביל גייטס סיפר כי הנשיא טראמפ שאל אותו פעמיים מה הבדלים בין נגיף HIV לבין נגיף HPV (וירוס הפפילומה), וידע לספר פרטים ברמה "מפחידה" על איך שבתו של גייטס נראית.

הדברים נאמרו בכינוס האחרון של קרן ביל ומלינדה גייטס בארה"ב, במהלכו ענה גייטס לשאלות של עובדים. הסרטון שבו תועד גייטס מדבר על פגישותיו עם הנשיא שודרו בתוכנית הטלוויזיה של כריס הייס, המשודרת ברשת MSNBC. בסרטון נראה גייטס מספר לקהל כי טראמפ נתקל בבתו ג'ניפר, כיום בת 22, במופע סוסים בפלורידה. גייטס עצמו פגש לראשונה את טראמפ בניו יורק בדצמבר 2016: "כשדיברתי איתו בפעם הראשונה זה היה די מפחיד לגלות כמה הוא זכר איך הבת שלי נראית. מלינדה (רעייתו של גייטס) לא אהבה את זה גם".

השניים נפגשו שוב במארס אשתקד בבית הלבן. "בשתי הפגישות שהיו לי איתו הוא שאל אותי אם חיסונים הם לא דבר רע משום שהוא שקל להקים ועדה שתבדוק את השפעות הלוואי של החיסונים, כי מישהו – אני חושב שזה היה רוברט קנדי ג'וניור – אמר לו שלחיסונים יש השלכות רעות. אמרתי שלא, שזה יהיה דבר רע, שלא יעשה את זה", סיפר גייטס. "בשנים המקרים", המשיך גייטס, "הוא רצה לדעת אם יש הבדלים בין נגיף HIV לבין נגיף HPV אז הסברתי לו שלעתים נדירות אפשר להתבלבל בין השניים". בסופו של דבר החליט הנשיא טראמפ לוותר על התוכניות לבדוק את התיאוריות הקושרות בין חיסוני ילדים לאוטיזם. 

טארה דוודל, אסטרטגית דמוקרטית, התראיינה לתכניתו של הייס ואמרה: "אנחנו מסתמכים על נשיא שלא יודע להבחין בין HIV לבין HPV, אבל כן זוכר היטב את המראה של הבת של ביל גייטס". לדבריה, "אם הוא ישקיע יותר זמן כדי ללמוד מה זה מדיניות, אם הוא יקדיש לפחות רבע מהזמן שהוא מקדיש כדי להטריד נשים ולבהות בנשים לטובת מדיניות אמיתית, לטובת שינון ולמידה של מדיניות, אני חושבת שהמדינה הזאת תהיה הרבה יותר טובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ