טראמפ בטוויטר: מתחרט שבחרתי בסשנס כשר המשפטים

הנשיא ציטט חבר קונגרס שאמר כי טראמפ יכל לבחור אדם אחר לתפקיד, ואמר: "הלוואי שזה מה שהייתי עושה!"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טראמפ בעצרת בנאשוויל, אתמול
הארץ

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ היום (רביעי) כי הוא מתחרט על הבחירה בג'ף סשנס לתפקיד שר המשפטים. בציוץ, טראמפ ציטט את דבריו של חבר הקונגרס הרפובליקאי טריי גודי שביקר את סשנס ואמר כי במקום טראמפ, היה מתחרט על כך שלא בחר מישהו אחר לתפקיד. "הלוואי שזה מה שהייתי עושה!", כתב טראמפ.

טראמפ פרסם בטוויטר ציטוט של דברי גודי כשנשאל על כך שטראמפ מתוסכל מסירובו של סשנס לחזור לפקח על החקירה הפדרלית נגד ההתערבות הרוסית בבחירות. "טריי גודי: 'אני לא יודע, אני חושב שהנשיא מבטא את התסכול שלו מכך שסשנס היה אמור לשתף אותו בסיבות שבגללן פרש מהתיק לפני שהסכים לתפקיד ולא לאחר מכן. לו הייתי הנשיא והייתי בוחר מישהו לתפקיד אכיפת החוק הבכיר במדינה שאחר כך יאמר לי 'אגב, אני לא אוכל להשתתף בתיק הכי חשוב במשרד', גם אני הייתי מתוסכל, וככה הבנתי את המצב".

לאחר מכן, גודי התייחס למה שהיה אומר לו היה במקומו של טראמפ: "'למה לא אמרת לי לפני שבחרתי בך'. יש הרבה עורכי דין מעולים במדינה, הוא (טראמפ) יכל לבחור מישהו אחר". לחלק זה טראמפ הוסיף: "והלוואי שזה מה שהייתי עושה!"

דבריו של טראמפ באים לאחר שנחשף כי דרש מסשנס לחזור לפקח על החקירה על המעורבות הרוסית. סשנס פסל עצמו מטיפול בחקירה הרוסית נוכח מעורבותו בה. השיחה בין סשנס לטראמפ נבדקת על ידי החוקר המיוחד רוברט מולר במסגרת חקירתו על שיבוש הליכי חקירה מצד טראמפ.

החוקרים שואלים כעת בכירים בבית הלבן בעבר ובהווה על התייחסות טראמפ לסשנס, ואם הם מאמינים כי טראמפ ניסה לסכל את החקירה הרוסית על ידי שכנועו. סשנס עצמו תושאל באריכות על ידי צוות החקירה בינואר ולפחות שמונה מכ-50 השאלות שמולר מתכון לשאול את טראמפ עוסקות בסשנס, בהן: "אילו מאמצים עשית כדי לנסות לגרום בו לחזור בו מפסילתו?".

טראמפ אמר ביולי כי לעולם לא היה ממנה את ג'ף סשנס לשר המשפטים לו היה יודע שהוא יפסול את עצמו מהשתתפות בחקירת מעורבות רוסיה בבחירות. טראמפ התלונן כי פסילתו של סשנס היא שהובילה בסופו של דבר למינויו של ראש ה-FBI לשעבר רוברט מולר לחוקר מיוחד שיפקח על בדיקת הקשרים בין הקרמלין לקמפיין של טראמפ, וההתערבות הרוסית בבחירות בארה"ב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ