הסנאט בקנדה הצביע בעד לגליזציה של מריחואנה לשימוש חופשי

אחרי האישור בסנאט, דרושים רק תיקונים טכניים למתן אישור סופי לשימוש חופשי בסם. קנדים שירצו לגדל קנאביס יוגבלו לארבעה שתילים, ועונשים כבדים יוטלו על אלה שימכרו ממנו לקטינים

אשיפה קסאם
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נערה קנדית מעשנת מריחואנה במצעד בטורונטו
אשיפה קסאם
גרדיאן

הסנאט של קנדה הצביע אתמול (חמישי) בעד לגליזציה של מריחואנה לשימוש חופשי. בכך הוסר מחסום מרכזי בדרכה של קנדה להפוך למדינה הראשונה בג'י 7 (ארגון שבע המדינות המתועשות) שמתירה שימוש בסם באופן חוקי, ולא רק למטרות רפואיות.

ברוב של 56 נגד 30 הצביעו חברי הבית העליון בעד לגליזציה של מריחואנה ובכך תם איסור בנושא שנמשך יותר מ-90 שנים. עם זאת, הסנאט הוסיף כמעט 50 תיקונים לחוק, בהם ידונו בבית הנבחרים. הממשלה בראשות ג'סטין טרודו הציגה את המתווה ללגליזציה בשנה שעברה. עם אישור החוק, קנדה תהפוך למדינה השנייה בעולם, אחרי אורוגוואי, שמתירה שימוש חופשי במריחואנה.

הקומיקאי האמריקאי קווין סמית מביע תמיכה בטוויטר בשכנים בקנדה, אתמול

החקיקה מחלקת את האחריות על המהלך בין הממשלה הפדרלית לממשלות הפרובינציאליות, כאשר אוטווה תהיה אחראית לפיקוח על הייצור. שאר הפרובינציות יחליטו בעצמן על דרכי ההפצה והמכירה של הסם. ברגע שהחוק יעבור, אלה שירצו לגדל את הסם בעצמם יהיו מוגבלי לארבעה שתילים. לקנדים יהיה מותר לשאת 30 גרם של קנאביס מיובש לשימוש עצמי. עונשים כבדים יוטלו על אלה שייתפסו כשהם מוכרים את הסם לקטינים, או אלה שייתפסו נוהגים תחת השפעת הסם.

מאז נכנס לתפקידו בשנת 2013, טוען טרודו כי אי הפללה ופיקוח על השימוש במריחואנה יסייעו בכך שהסם לא יגיע לילדים ויבטיחו שהרווחים ממכירתו לא יגיעו בסופו של דבר לידיהם של "גורמי פשע", כהגדרתו. למרות שמכירת מריחואנה לשימוש חופשי לא צפויה להתחיל לפני אוגוסט או ספטמבר השנה, ההצבעה בסנאט היתה אחד המכשולים המרכזיים בדרך ללגליזציה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ