אדם בטקסס כמעט נהרג מהכשת נחש - עשר דקות לאחר שכרת את ראשו

ג'רמי סוטקליף הוכש בחצר ביתו לאחר שניסה להיפטר מנחש. עד שאשתו הצליחה להביא אותו לבית חולים עם נוגדן מתאים, ידו התנפחה והוא איבד הכרה. כעת הוא מנסה לגייס כסף לממן את הטיפולים

מליסה גומז וג'וליה גייקובס, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הנחש הכרות
ראש הנחש הכרותצילום: מתוך הפייסבוק WSAV C

העובדה שתרנגול כרות-ראש יכול להמשיך להתרוצץ ידועה היטב - אבל מה לגבי נחש? מתברר שהוא יכול להכיש גם אחרי שאיבד את גופו. ג'רמי סוטקליף, יליד טקסס בן 40, גילה את זה בדרך הקשה. הוא ואשתו, ג'ניפר, עבדו בחצר ביתם בבוקר 27 במאי כשסוטקליף מצאה נחש ארסי מסוג עכסן אימתן באורך 1.20 מטר. היא צעקה, ובעלה נטש את מכסחת הדשא שלו ורץ אליה, תוך כדי תופס באת חפירה, בו השתמש כדי לגדוע את ראש הנחש.

עשר דקות לאחר מות נחש הצפע, כשסוטקליף התכופף כדי לתפוס את ראשו ולהיפטר ממנו, הנחש שיקע את שיניו לתוך כף ידו ואחז בו במשך כחצי דקה. "בסוף הוא תפס את הראש והצליח להוציא אותו", אמרה ג'ניפר סוטקליף, אחות במקצועה. "התקשרתי ל-911 והתחלתי לנהוג, לא ידעתי לאן בדיוק כי לא ידעתי לאיזה בית חולים יש נוגדן מתאים". בינתיים, בעלה החל לחוות התקפים, איבד הכרה וחזר אליה. 

הזוג סוטקליףצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ג'ניפר

הוא פונה לבסוף במסוק לבית החולים קורפוס כריסטי, שנמצא כ-65 קילומטר מביתם, ובו היה הנוגדן. "הוא אמר: 'אם אני מת, אני אוהב אותך'", שיחזרה סוטקליף. "אני חושבת שהוא ידע שהמצב היה רע". עד שהזוג הגיע לבית החולים, ידו הימנית של ג'רמי התנפחה והתמלאה בחבורות כהות. הרופאים אמרו לג'ניפר שבעלה היה בהלם זיהומי, וסבל מדימום פנימי ומלחץ דם נמוך. אחרי שקיבל 26 מנות נוגדן (הטיפול הממוצע עומד על 2-4), הרופאים הרדימו את סוטקליף. 

ידו של סוטקליף לאחר ההכשהצילום: מתוך הפייסבוק WSAV C

ארבעה ימים מאוחר יותר, סוטקליף התעורר ללא שמץ כיצד הגיע למיטת בית חולים. זיכרונו שב אליו רק בהמשך השבוע. "אין הרבה מידע לגבי מה אתה אמור לעשות עם נחש. הרבה אנשים בבית החולים לא ידעו שזה יכול לקרות". לדברי כריסטין ראטר, וטרינרית באוניברסיטת A&M בטקסס, הכשה מנחש מת יכולה להיות קטלנית יותר מנשיכת נחש חי כי הזוחל ינסה לרוקן את כל הארס מניביו. "הם נותנים את כל מה שיש להם", הסבירה.

מצבו של סוטקליף יציב יותר בימים אלו, אך הוא עדיין סובל מאי ספיקת כליות וקיים סיכון שהרופאים יצטרכו לכרות חלק מאצבעותיו. ביום רביעי פתח הזוג קמפיין מימון-המון, שבתקווה יסייע להם לשלם על הערימה המתעצמת של החשבונות הרפואיים. למרות הביטוח הרפואי של סוטקליף, הוא צפוי לשלם כ-20% מההוצאות על הטיפולים המתמשכים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ