זרק חפצים של דר רחוב לזבל - והואשם בשוד

אדם צולם בפארק באוקלנד, קליפורניה, זורק את חפציו של חסר בית לאגם, וחזר לזירת הפשע כדי להתווכח עם אנשים שנזפו בו

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חסר בית בקליפורניה. משבר דיור קיצוני
לוגו גרדיאן
גרדיאן

אדם שצולם כשהוא זורק את חפציו של איש חסר בית בפארק באוקלנד, קליפורניה, נעצר והואשם בשוד, לאחר תקרית קודמת דומה באותו מקום.

הנרי סינטיי, שצולם ביום שישי האחרון זורק את בגדיו של חסר הבית לאשפה ולאגם, הועמד לדין ביום רביעי. התביעה הוגשה לאחר שסינטיי נתפס בסרטון אחר חוזר לפארק ביום שבת ומתווכח עם קבוצה של אנשים לפני שניסה לחטוף את הטלפון של אדם שצילם אותו וברח משם.

התובעים אמרו כי סינטיי ביצע שוד מדרגה שנייה והודה בעבירה. סינטיי גם תקף את האיש שצילם אותו, לפי המשטרה. הוא נלקח למעצר.

הפרשייה עורר ויכוח על שימוש בפרופיל גזעי וג'נטריפיקציה באוקלנד, עיר ליברלית בקליפורניה עם היסטוריה שחורה עשירה שסובלת עתה ממחסור קיצוני בדיור ומשבר חסרי דיור. בניגוד למקרים אחרים של הטרדה נגד אנשים לא לבנים או עניים, סינטיי יעמוד לדין.

בסרטון המקורי מתעלם סינטיי מתחינותיהם של מבקרים אחרים בפארק שאמרו לו לא להטריד את חסר הדיור או לגעת בחפציו. "אני מפנה את האשפה, מה אתם רוצים שאני אעשה? זה מגעיל". בסרטון השני לא ברור מדוע חזר סינטיי. "ניקיתי את הזבל שלו ואז הגיע עוד זבל", הוא אמר. "האיש הזה השתקע פה. אני מפנה אשפה מכל מקום".

גרג מרקסון, האיש שאת חפציו גנב סינטיי, אמר ל"גרדיאן" כי בחר לא לתבוע אותו בפעם הראשונה, וכי הוא מוכן להתעלם מהתקרית. אנשים תרמו לו בגדים וחפצים חדשים. מרקסון , שמכונה גם דרו וג'רו, מתגורר זמן רב בפארק שבאזור מפרץ סן פרנסיסקו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ