מנהל הקמפיין של טראמפ לשעבר ייכלא עד משפטו בשל חשד שניסה להדיח עדים

לדברי חוקרים, פול מנפורט, נגדו הוגש כתב אישום בגין קשירת קשר נגד ארה"ב, ניסה להדיח עדים בזמן שהמתין למשפטו. שופטת פדרלית קיבלה את הטענה והורתה לעצור אותו עד לפתיחת המשפט

רויטרס וגרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנפורט מגיע לבית המשפט המחוזי בוושינגטון הבירה לפני מעצרו, היום
מנפורט מגיע לבית המשפט המחוזי בוושינגטון הבירה לפני מעצרוצילום: JONATHAN ERNST/רויטרס

מנהל הקמפיין לשעבר של דונלד טראמפ, פול מנפורט, נשלח היום (שישי) לכלא בהוראת שופטת שקבעה כי הוא הפר את תנאי שחרורו בערבות. 

בתחילת החודש אמר החוקר המיוחד רוברט מולר, שהגיש באוקטובר האחרון כתב אישום נגד מנפורט בגין קשירת קשר נגד ארה"ב, כי מנפורט הפר את תנאי שחרורו כשניסה להדיח עדים ולתאם עמם עדויות. השופטת הפדרלית במחוז קולומביה, איימי ברמן ג'קסון, קיבלה את הטענה והורתה היום לעצור את מנפורט עד לפתיחת משפטו.

על פי החשד, מנפורט אמר לעדים כי העבודה המשותפת שלהם בשם מדינת אוקראינה עם פוליטיקאים אירופאים היתה מוגבלת לאירופה בלבד ולא קרתה על אדמת ארה"ב. לדברי החוקרים, אין שום דרך להבטיח שמנפורט ימלא אחר תנאי שחרורו אם הוא לא יישאר במעצר. עורך דינו של מנפורט אמר כי בית המשפט היה צריך להיות יותר ברור לגבי המידה שבה הורשה מרשו ליצור קשר עם עדים פוטנציאליים. 

השופטת ג'קסון אמרה כי מנפורט "ניצל את האמון שהוענק לו והתייחס להליכים בבית משפט כמו "תרגיל שיווקי רגיל". כתבים שנכחו בעת מעצרו אמרו כי מנפורט נופף לרעייתו ולא נלקח באזיקים.

מנפורט ושותף עסקי לשעבר שלו, ריק גייטס, הם הראשונים שהואשמו בתיק שמולר מנהל. כתב האישום נגדם כלל 12 אישומים, ולפיו השניים הסתירו מארה"ב את עבודתם ואת הכנסותיהם כסוכנים של גורמים פוליטיים באוקראינה. עוד נכתב כי מנפורט וגייט השיגו עשרות מיליוני דולרים מגורמים פוליטים אוקראינים והלבינו את הונם דרך ארה"ב וגורמים זרים בין 2006 ל-2016.

טראמפ ניסה שוב ושוב להרחיק את עצמו ממנפורט ובראיון בבית הלבן מוקדם יותר טען כי "למנפורט לא היה שום קשר לקמפיין שלנו". עם זאת, מנפורט הוביל את הקמפיין של הנשיא במשך חמישה חודשים ואף המשיך לייעץ לטראמפ במהלך תקופת המעבר הנשיאותית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ