1,995 ילדים הופרדו מהוריהם על ידי רשות ההגירה בארה"ב תוך חודש

מאז נכנסה מדיניות ההגירה החדשה של ממשל טראמפ לתוקפה בחודש מאי, רשויות ההגירה של ארה"ב הפרידו יותר משפחות מאשר בשנה וחצי שקדמו לכך. האו"ם: זו הפרה של זכויות הילד

רויטרס והארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מהגרים בגבול ארה"ב ומקסיקו נקלטים בידי משמר הגבול של ארה"ב, השבוע
רויטרס והארץ

1,995 ילדים הופרדו מהוריהם בגבול ארה"ב עם מקסיקו בין 19 באפריל ל-31 במאי השנה, כך הודיע אתמול (שישי) המשרד לביטחון המולדת של ארה"ב. הנתון משקף קפיצה משמעותית מכ-1,800 משפחות שהופרדו בין אוקטובר 2016 לפברואר השנה, תקופה בת כ-17 חודשים.

בתחילת חודש מאי הכריז שר המשפטים של ארה"ב ג'ף סשנס על מדיניות "אפס סובלנות" חדשה נגד אלו שינסו להיכנס לארה"ב באופן לא חוקי. לפי המדיניות החדשה, הורים שייתפסו חוצים את הגבול באופן לא חוקי יופרדו מילדיהם ויועמדו לדין. המדיניות זכתה לביקורת רבה הן מפעילים בארה"ב והן מהאו"ם. דוברת של משרד נציב האו"ם לזכויות אדם אמרה כי הפרדת המשפחות והכנסת ילדים למעצר הן "הפרה חמורה של זכויות הילד".

על פי בכיר במשרד לביטחון המולדת, המשפחות מופרדות כדי שיהיה אפשר להעמיד לדין את ההורים ולהחזיקם במעצר. "פעילים רוצים שנתעלם מהחוק וניתן פטור לאנשים שמגיעים עם המשפחות שלהם", אמר הבכיר. לא נמסר מהמשרד פירוט לגבי גילאי הילדים המוחזקים על ידי המדינה, אך הבכיר הדגיש כי המדינה לא מפרידה תינוקות מהוריהם.

שוטר משמר הגבול הסביר כי בחלק מהמקרים, הילדים מופרדים מהאנשים שהם מגיעים איתם לגבול אם רשויות ההגירה חושדות שהם אינם הוריהם. על פי דיווח רויטרס, כ-13% ממקרי ההפרדה מאז אוקטובר 2016 נבעו מחשדות כאלה. 

על פי המשרד, הילדים שהופרדו מהוריהם מועברים למשמורת של מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארה"ב (HHS). במסגרת זאת, הילדים מגיעים למתקנים ממשלתיים, למשפחות אומנה זמניות או מועברים לקרוב משפחה בגיר שחי בארצות הברית. על פי המשרד, אותו בגיר יכול להיות גם ההורה ממנו הופרד בגבול, אם ישוחרר בסיום ההליך המשפטי נגדו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ