לאחר פשיטת הרגל: הקמע של טויס אר אס "ג'פרי הג'ירף" מצא בית חדש

הפסל שגובהו חמישה מטרים ומשקלו 250 ק"ג יועבר לבית חולים לילדים בניו ג'רזי. רשת הצעצועים התקשתה למצוא קונה נוכח עלויות ההעברה הגבוהות ולבסוף הכסף נתרם

לאחר קריסת טויס אר אס, הקמע ג'פרי הג'ירף הצליח למצוא בית חדש — בית חולים לילדים בניו ג'רזי. 

רשת הצעצועים האמריקאית מקיימת מבצעי מכירות חיסול בכל סניפיה, וחיפשה מקום להציב בו את הפסל בגובה כ–5 מטרים שהוצב עד כה במטה החברה. אולם לא נמצא קונה, בעיקר בשל העלות הגבוהה הכרוכה בהעברת הפסל, השוקל 250 קילוגרמים.

השעון תקתק כי תאריך היעד לסיום מכירת המטה שבווין ניו ג'רזי נקבע ל–30 ביוני. אז ג'וזף מלפיטאנו, מחברת מלפיטאנו פרטנרס המייעצת בחיסול נכסי רשת הצעצועים, החל לחפש בית חולים שיסכים לאמץ את ג'פרי. "חשבתי שהוא ישמח ילדים בבית חולים", הסביר. בנו חולה הסכרת מטופל בבית חולים ליד דנוור, שרצה את הפסל אבל התקשה להתמודד עם ממדיו.

מלפיטאנו העלה בחשבון הלינקדאין שלו פוסט שבו כתב שג'פרי זקוק לבית. עמיתו אנדריאה סאוודרה ראה את הפוסט, עשה כמה שיחות, וקישר אותו לבית החולים לילדים בריסטול־מיירס בניו ברונסוויק שבניו ג'רזי — שהסכים לקבל את הפסל. "בתור תושב ניו ג'רזי היה לי חשוב שאייקון זה יישאר בניו ג'רזי", אמר סאוודרה.

מלפיטאנו הסכים לתרום מכיסו את הוצאות הסרתו, אריזתו והובלתו של הפסל לניו ברונסוויק, בעלות של כעשרת אלפים דולר. בנוסף, הוא שילם לטויס אר אס סכום נוסף על רכישת הקמע, שגובהו נשמר בסוד. בדיעבד התברר למלפיטאנו שרכישת ג'פרי עלתה יותר מן המתוכנן, מאחר שגופים אחרים החלו להתעניין פתאום בפסל. "היתה הצעה נוספת ולכן נאלצנו בסוף לשלם סכום גבוה יותר מהמציע השני", אמר.

טויס אר אס, הודיעה בחודש מארס על סגירת מאות סניפיה בארה"ב, והיא מחסלת את המלאי הקיים ב–735 מהחנויות שלה, שבעלי החוב שלה צופים שייסגרו עד סוף השנה הנוכחית. המשבר יצא מגבולות ארה"ב, והחברה תכניס שינויים גם בחנויותיה באסיה ובאירופה, בין היתר בגרמניה, אוסטריה ושווייץ. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ