טראמפ ותמונת התינוקת המהגרת הבוכה על שער "טיים" - שהתגלתה כשגויה

הצלם ג'ון מור מתעד זה שנים את המהגרים בגבול ארה"ב-מקסיקו, אולם גם הוא בקושי עצר את הדמעות כשראה ילדה קטנה נלקחת בכוח מאמה. כעת תמונתו שהפכה לסמל פותחת את שער המגזין הנחשב, שפירסם תיקון לידיעה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

העיתון טיים האמריקאי פרסם את עמוד השער השבועי שלו שעוסק כמעט ללא מילים באחת הסוגיות הבוערות בימים האחרונים – הפרדת משפחות מהגרים בגבול בין ארה"ב למקסיקו. בעקבות המשבר החליט העיתון כי מי שיעטר את השער הוא הנשיא דונלד טראמפ לצד ילדה קטנה, שתמונתה בוכה בגבול ריגשה רבים והציתה את הסערה הנוכחית. "ברוכה הבאה לאמריקה" נכתב לצד השניים.

ואולם לאחר כמה ימים התברר כי הילדה לא נלקחה מאימה. אביה פירסם את התיקון, ובאותו יום אמר מגזין "טיים" כי הפרסום היה שגוי. הילדה לא הופרדה מאימה, והיא שוהה ביחד עימה במתקן מעצר. 

מי שאחראי לתמונה הוא ג'ון מור, צלם זוכה פרס פוליצר שעובד בסוכנות הידיעות גטי אימג'ס, ומתעד זה שנים מהגרים שחוצים את הגבול בין ארה"ב למקסיקו. תמונת הילדה הבוכה הפכה השבוע לסמל הוויכוח הסוער על גורל הילדים שמופרדים מהוריהם בגבול ונלקחים למחנות מעצר ולמשפחות אומנה. אולם מאוחר יותר פורסם כי הילדה לא הופרדה מאמא שלה. 

התמונה המקורית שצילם ג'ון מור

"היה לי קשה, ברגע שזה נגמר הם שמו אותה בוואן. הייתי צריך לעצור רגע ולקחת כמה נשימות", סיפר השבוע מור ל"טיים" כשתיאר את תגובתו לבכי הילדה. "כל מה שרציתי היה להרים אותה, אבל לא יכולתי", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ