הנהגת שפיקחה על הרכב האוטונומי הדורס של אובר צפתה בסמארטפון

המשטרה באריזונה שחקרה דריסת רוכבת אופניים המליצה להעמיד לדין את המפקחת רפאלה וסקז בגין הריגה. שירות הסטרימינג הולו אישר שווסקז צפתה באותו הזמן ב-The Voice

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת התאונה בטמפה, במארס
זירת התאונה בטמפה, במארסצילום: Mark Beach / FRESCO NEWS /Handou
רויטרס

הנהגת שישבה ברכב האוטונומי של אובר לא עקבה אחר הנעשה בכביש כפי שנדרש ועלולה לעמוד לדין בחשד להריגה. מדו"ח שפרסמה משטרת טמפה באריזונה עולה כי האשה שהיתה ברכב כדי לפקח על הבטיחות למעשה צפתה בתוכנית הטלוויזיה The Voice בזמן התאונה הקטלנית, שבה נדרסה למוות אשה בת 49.

במארס האחרון נהרגה רוכבת האופניים איליין הרצברג מפגיעה של רכב אוטונומי של אובר, והיתה למעשה ההרוגה הראשונה מפגיעה מכונית כזו. בתיעוד פנים הרכב נראתה הנהגת המפקחת, רפאלה וסקז, צופה בסטרימינג בסמארטפון. בעקבות התאונה הפסיקה אובר את הניסויים במכוניות אוטונומיות באופן מיידי בסן פרנסיסקו, פיטסבורג, פניקס וטורונטו.

תיעוד התאונה, והמפקחת רפאלה וסקז בתוך הרכב

ממצאי החקירה פורסמו אתמול (חמישי) לציבור בדו"ח בן 318 עמודים, בו נכתב כי התאונה יכולה היתה להימנע בקלות אם וסקז היתה מתרכזת בדרך. שירות הסטרימינג "הולו" אישרה לחוקרים שווסקז היתה מחוברת לחשבונה באותו הלילה, וצפתה בפרק של בתוכנית הריאליטי בזמן התאונה. המשטרה העבירה את ממצאי החקירה למשרד התובע המקומי, שם יוחלט האם להעמיד את וסקז לדין.

בחודש שעבר דווח כי התאונה היא תוצאה של באג בתוכנת של רכב החברה. לפי הפרסום של כתב ה-Information, אמיר אפרתי, שני מקורות שונים אמרו כי החיישנים של הרכב האוטונומי זיהו את הרצברג, אך סיווגו אותה כ-"False Positive" - כלומר, התוכנה הניחה שהחיישנים מטעים אותה, והאשה שנקלטה בחיישנים היא עצם שלא באמת דורש התייחסות ואין צורך לעצור את הרכב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ