עובדי סוכנות ההגירה קראו לפרק אותה: רדיפת המהגרים פוגעת בביטחון הלאומי

חוקרים בסוכנות ההגירה ICE מבקשרים לפרק אותה מחשש כי סדר היום של ממשל טראמפ פוגע ביכולתם לטפל באיומים על הביטחון הלאומי, פורנוגרפיית ילדים ופשעים חוצי גבולות

לוגו ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעצר של חברי כנופייה על ידי רשות ההגירה בארה"ב
לוגו ניו יורק טיימס

לפחות 19 חוקרים של כח האכיפה להגירה ומכס (ICE) בארה"ב מבקשים לפרק את הסוכנות, מחשש כי פעילות האכיפה הנוקשה של ממשל טראמפ על מהגרים לא חוקיים הגבילה את יכולתם לטפל באיומים על הביטחון הלאומי, פורנוגרפיית ילדים ופשעים חוצי גבולות.

במכתב שנשלח ביום רביעי לקירסטן נילסן, השרה לביטחון הפנים, הציעו הסוכנים המיוחדים ליצור חטיבת חקירות נפרדת וסוכנות נוספת שתטפל בכליאת מהגרים וגירושם. הבקשה נשלחת בזמן שמספר הולך וגדל של דמוקרטים ופעילי זכויות מהגרים קוראים לפירוקה של ICE.

"החקירות מתמקדות בזרים בלתי מתועדים במקום בארגוני פשיעה בינלאומיים שמקדמים פשיעה חוצת גבולות המשפיעה על קהילותינו והביטחון הלאומי", כתבו הסוכנים מיחידת החקירות של המשרד לביטחון פנים, שהיא חלק מ-ICE. 

החוקרים אמרו כי כוחות שיטור מקומיים מפקפקים בעצמאות ICE, בשל המדיניות האגרסיביות של ממשל טראמפ נגד הגירה לא חוקית – כולל מאסר עובדים לא מתועדים על עבירות קלות, כמו נהיגה ללא רישיון.

דובר ICE לא הגיב לשאלות. אולם בכיר בסוכנות אמר שיש "אתגרים תפעוליים שהועלו במכתב שראויים לדיון". יחידת החקירות לביטחון פנים היא אחת מכמה יחידות ב-ICE. יחידה אחרת עוסקת במעצר וגירוש של מהגרים לא מתועדים.

המכתב של הסוכנים משקף את המתיחות הממושכת בין חטיבות החקירה והגירוש של ICE. ICE נאבקת זה מכבר לאזן בין תפקידיה הכפולים  - לטפל בפשעים חוצי גבולות ואכיפת מדיניות הגירה. כמה סוכנים בחטיבת החקירות אמרו כי ממשל טראמפ העניק עדיפות לפעילות הגירוש. יותר מ-6,000 סוכנים מיוחדים הוצבו בחטיבת החקירות המתמקדת בהלבנת כספים, הברחת סמים, סחר בבני אדם, סחר בילדים ופשעי סייבר. כמה מהסוכנים שלה היו מעורבים בחקירות מהידועות ביותר בשנים האחרונות, כולל הפלתו של אתר סילק רואד (דרך המשי) שסחר בסמים ומוצרים לא חוקיים אחרים.

כמו כן היתה מעורבת הסוכנות בלכידתו של ברון הסמים חואקין גוסמן לוארה, הידוע גם כ"אל צ'אפו", שהוביל את קרטל הסמים סינלואה ויעמוד למשפט בארה"ב קרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ