זה קל יותר ממה שנדמה: שדרן רדיו התחזה לסנאטור - ומתח בטלפון את טראמפ

הקומיקאי ג'ון מלנדז הציג עצמו כעוזר של סנאטור דמוקרטי כשהתקשר למרכזיית הבית הלבן וביקש לדבר עם הנשיא. שעתיים לאחר מכן הוא שוחח עם טראמפ, ודן עמו בהגירה ובבית המשפט העליון

ניו יורק טיימס
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ משוחח עם כתבים באייר פורס 1, אתמול
ניו יורק טיימס
הארץ

אין ספק שנשיא ארה"ב הוא אחת הדמויות המוגנות והבלתי-נגישות ביותר בציבור האמריקאי. לכן, ניתן היה להניח שדונלד טראמפ לא יהיה המטרה הקלה ביותר למתיחה טלפונית. ובכן, חשבו שנית. שדרן הרדיו והקומיקאי ג'ון מלנדז הצליח לנצל את יחסו הרופף של טראמפ לחוקים ולפרוטוקול הנשיאותי, וביום רביעי שיחתו הועברה ישירות לאייר פורס 1 – שם ענה לו נשיא ארה"ב.

מלנדז התחזה לעוזר של סנאטור כשהתקשר למרכזייה של הבית הלבן וביקש להעבירו לנשיא. הוא הסביר שחבר הסנאט שעבורו הוא עובד, הדמוקרט רוברט מננדז, קיבל הבטחה מטראמפ שישוחח עמו. המרכזנית טענה שהנשיא לא זמין כעת, אך לאחר שמלנדז התעקש מעט – היא אמרה שתנסה להשיגו. כשהועבר למרכזן אחר, הוא טען שהנשיא נואם בשעה זו בעצרת בפארגו, ואמר שיתקשר אליו לאחר הנאום. להאזנה לתוכנית המלאה (השיחה עם טראמפ בסוף ההקלטה)

חלקים מהשיחה בין מלנדז לטראמפ בדיווח של סי-אן-אן

לאחר מכן, קיבל מלנדז ההמום שיחה מג'ארד קושנר, יועצו הבכיר של טראמפ וחתנו. קושנר ביקש לדעת אילו נושאים יעלו בשיחה עם הנשיא, וניסה לארגן זמן מתאים לשני הצדדים – כשבכל הזמן הזה, כמובן, בצד השני של הטלפון היה השדרן מלנדז, ולא חבר הסנאט מננדז. למעשה, דקות לפני שהחל לשוחח עם טראמפ, מלנדז והמפיק שלו עוד תהו באוזני המאזינים על הרגלי האוננות של מנהיג העולם החופשי ושאלו את עצמם אם למזוג עוד כוס של בירה בזמן השידור. 

"מזל טוב על הכל – אנחנו גאים בך", פתח הנשיא את השיחה, ככל הנראה בהתייחסו לזיכוי של חבר הסנאט מננדז מאישומי שחיתות. לאחר מכן נשאל על ידי מלנדז, שכעת התחזה לסנאטור עצמו, על משבר ההגירה. טראמפ אמר שהוא תומך בחקיקה רחבה, שתועיל לשתי המפלגות. נושא השיחה הבא היה פרישתו של שופט בית המשפט העליון אנתוני קנדי – מלנדז שאל את הנשיא באשר לסיכוי שימנה שופט מתון ולא שמרן. "יש לי רשימה ארוכה של שמות, בוב, ואנחנו הולכים להסתכל עליה", אמר טראמפ, וציין שהוא מתכוון לקבל החלטה בנושא ב-12-14 ימים הקרובים.

מלנדז מפנה את עוקביו לשיחתו עם טראמפ

יממה לאחר השיחה המפתיעה עם טראמפ, פירסם מלנדז את ההקלטה בחשבון הטוויטר שלו. להפתעתו, הפרסום לא זכה להד תקשורתי גדול. "חשבתי שזה לגמרי מדהים שאף כלי תקשורת לא מפרסם את העובדה שמתחתי את נשיא ארה"ב ויצרתי איתו קשר תוך פחות משעתיים – כשהוא על אייר פורס 1!". ביומיים שלאחר מכן כבר הצליח מלנדז להגיע לכלי התקשורת הגדולים, וההקלטה המשעשעת התפרסמה ברחבי ארה"ב. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ