אם אי אפשר להפריד ביניהם - נכלא אותם ביחד: הפתרון של טראמפ למשבר ההגירה

נציג ממשל טראמפ הודיע בבית המשפט כי אם לא יוכל לכלוא ילדים והורים בנפרד - הם יכלאו ביחד, לתקופה שאינה מוגבלת בזמן. עד כה ילדים מהגרים שוחררו ממעצר לאחר 20 יום

לוגו רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משפחה של מהגרים בדרך לאחד ממתקני המעצר, השבוע
לוגו רויטרס

ממשל טראמפ טוען שהוא יכול לכלוא ילדים שחצו את הגבול באופן לא-חוקי עם הוריהם במשך כל התקופה בה בקשת המקלט שלהם נבדקת על ידי הרשויות. עד כה נהגו הרשויות במדינות הדרום לשחרר את הילדים ממעצר לאחר 20 יום, נוהג שהשתרש בעקבות פסק דין שניתן ב-1997 וכונה "הסכם פלורס".

כעת, הודיעה המחלקה לביטחון המולדת כי היא נאלצת לכלוא את הילדים עד שיתברר מעמדם החוקי בארה"ב, שכן הם נכלאים עם הוריהם, שתקופת המעצר שלהם לא מוגבלת. ההחלטה לכלוא ילדים עם הוריהם התקבלה לאחר שארגוני זכויות אדם עתרו נגד מדיניות "אפס סובלנות" של הנשיא דונלד טראמפ. בעקבות המדיניות, כ-2,000 ילדים עדיין נמצאים תחת חסות ממשלתית לאחר שהופרדו מהוריהם בגבול.

כתבה על משבר ההגירה בארה"ב

בית המשפט בסן דייגו קבע כי על הממשלה לאחד בין הילדים להוריהם ב-30 הימים הקרובים. נציג ממשל טראמפ הודיע כי על מנת לעמוד בדרישות פסיקת בית המשפט, "הממשל לא יפריד משפחות אלא יעצור אותן ביחד כל עוד בקשת המקלט שלהן נבדקת". הטיפול בבקשות המקלט עלול לקחת חודשים ואפילו שנים.

לפי כניסתו של טראמפ לבית הלבן, נהגה המחלקה לביטחון המולדת לעצור את המשפחות בגבול, ולשחרר אותן בארה"ב כל עוד בקשת המקלט שלהן נבחנת. גישה זו כונתה על ידי הנשיא בזלזול "לתפוס ולשחרר" (catch-and-release)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ