לוגו גרדיאן
גרדיאן

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו אמר היום (שני) כי אינו זוכר כל אינטרקציה שלילית עם כתבת שהאשימה אותו שנגע בה באופן לא הולם בפסטיבל מוזיקה לפני 18 שנה. זוהי תגובתו הראשונה של טרודו לסיפור שמסעיר את קנדה מאז התפרסם לפני כמה ימים.

לפי הפרסומים, טרודו נכח בפסטיבל מוזיקה בבריטיש קולומביה כשהיה בן 28. ימים לאחר הפסטיבל התפרסם מאמר מערכת בעיתון מקומי ובו האשימה הכתבת, ששמה לא פורסם, את טרודו בנגיעות לא הולמות שגרמו לה להרגיש מושפלת. לפי הפרסום בעיתון, טרודו התנצל בפני האשה על התנהגותו ואמר: "אם הייתי יודע שאת כתבת של עיתון מעולם לא הייתי נוהג בישירות כזו".

תגובתו של טרודו להאשמה

טרודו נשאל על התקרית על ידי כתבים היום, לראשונה מאז נכנס לתפקיד ראש ממשלת קנדה. "אני זוכר את היום הזה", אמר, "זה היה יום נחמד. אני לא זוכר כל אינטרקציה שלילית באותו היום בכלל". עורכת העיתון שפרסם את הסיפור לפני 18 שנה זוכרת את האינטרקציה כדבר שלילי ביותר: "היא היתה במצוקה גדולה", אמרה העורכת ולרי בורן, אך גם טענה: "אני לא מוכנה לסווג את הנגיעה כתקיפה מינית או לא".

עורך אחר, שעבד בעיתון עם הכתבת באותן השנים, אמר שהוא מאמין לה וכינה אותה "רצינית ואמינה". "אני לא זוכר שהיא היתה בטראומה או במצוקה", סיפר העורך בריאן בל לרשת CBC, "אבל אני בטוח שהנגיעה הפיזית הזאת או מה שהתרחש ביניהם היה לא בהסכמה ולא ראוי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ