אשה טיפסה על פסל החירות במחאה על מדיניות טראמפ; התיירים באתר פונו

האשה, מהגרת מקונגו בת 44, הורדה מהפסל רק לאחר שלוש שעות ונעצרה. קודם לכן נעצרו שבעה בני אדם שתלו על הפסל כרזה נגד מדיניות ההגירה במדינה, אך לא ברור אם האשה היא חלק מהקבוצה

לוגו רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס

אשה טיפסה אתמול (רביעי) על בסיס האבן של פסל החירות בניו יורק במחאה על מדיניות ההגירה של ממשל טראמפ, והורדה על ידי שוטרים אחרי שלוש שעות. לפי כלי תקשורת בארה"ב, האשה היא תרזה אוקומו, מהגרת בת 44 מקונגו. בשל התקרית פונו כל התיירים שבאו לבקר באי החירות ביום העצמאות של ארה"ב.

בתיעוד מהמקום נראים שני שוטרים, עטופים ברתמות ובחבלים כשלראשם קסדה, מתקרבים אל האשה באיטיות ותופסים אותה כשהיא נאחזת בחלק המשופע של הפסל, ליד הרגל הימנית שלו. קודם לפני כן נראתה האשה מסירה את נעליה ומנסה לטפס על גלימתה של אלת החירות הרומית ליברטאס, שבדמותה עוצב הפסל.

דובר שירות הפארקים הלאומיים של ארה"ב, שהאתר נמצא תחת פיקוחו, מסר כי האשה "נלקחה למעצר באופן ידידותי ושלו" וכי היא או השוטרים לא נפגעו. הוא הוסיף כי אנשי מערכת אכיפת החוק יחליטו בהמשך אם להגיש נגדה כתב אישום. 

כמה שעות קודם לכן נעצרו שבעה בני אדם שתלו על בסיס הפסל כרזה נגד המינהלת האמריקאית לאכיפת תקנות ההגירה ומכס (ICE), שבה נכתב "בטלו את ICE". טרם התברר אם האשה היא חלק מהקבוצה. 

קבוצה שמכנה את עצמה "קומו והתנגדו" מסרה כי ביימה "מחאה ויזואלית" בפסל, והפיצה תמונות של הכרזה שנתלתה עליו נגד ICE. הקבוצה פרסמה מאוחר יותר הצהרה בטוויטר שלפיה מחאתה לא כללה את האשה שטיפסה על הפסל. בהצהרה לא צוין אם האשה היא חלק מהקבוצה או לא. 

המינהלת האמריקאית לאכיפת תקנות ההגירה ומכס נמצאת במוקד מדיניות ההפרדה בין מהגרים ממקסיקו לילדיהם בעת שהם נכנסים באופן לא חוקי לארה"ב, שהופסקה לאחרונה, מה שהוביל לקריאות לסגור את המינהלת.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ