התפטר סקוט פרואיט, ראש הסוכנות להגנת הסביבה, שהתנגד להסכם האקלים

הנשיא דונלד טראמפ הודיע כי סגנו של פרואיט, אנדרו ווילר, יחליף אותו בתפקיד החל מיום שני. פרואיט, המקורב לתעשיית האנרגיה, נחשד בהפרת כללי אתיקה

רויטרס והארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרואיט בבית הלבן בוושינגטון, בחודש מאי
רויטרס והארץ

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע  היום (חמישי) כי ראש הסוכנות להגנת הסביבה, סקוט פרואיט, הגיש את התפטרותו. הנשיא הוסיף כי את פרואיט יחליף סגנו, אנדרו ווילר, החל מיום שני. טראמפ אמר כי פרואיט "עשה עבודה מצוינת ואני לעולם אוקיר לו תודה".

פרואיט נחשב לדמות שנויה במחלוקת והוא מסומן כאיש שהשפיע על טראמפ לסגת בשנה שעברה מהסכם האקלים ההיסטורי שנחתם בפריז ב-2015. פרואיט, שהיה התובע הכללי של אוקלהומה, היה ידוע גם כבעל ברית של תעשיית הדלק והטיל ספק בעצם קיומם של שינויי האקלים. 

מחליפו של פרואיט כראש הסוכנות בפועל הוא אנדרו וילר, שהיה בעבר לוביסט של תעשיית הפחם וכיהן כסגנו של פרואיט בסוכנות. 

שרשרת של חקירות נפתחה נגד פרואיט מאז מינויו בחשד להפרת כללי האתיקה בממשל, שעיקרן קבלת טובות הנאה, כמו נסיעה במחלקה ראשונה, מוצרי מותרות, וקניית בית במחיר נוח מלוביסט. בין הסוכנויות שחקרו את התנהגותו - המשרד הממשלתי לנשיאה באחריות, משרד המבקר של הסוכנות לאיכות הסביבה ומשרד היועץ המיוחד של הממשל, שחקר תלונות של עובדיו של פרואיט על פעולות נקמה נגדם.

טראמפ בחר בפרואיט להוביל את את המשרד האחראי על פרסום תקנות סביבתיות ואכיפתן בזמן שהוא לוקח חלק בפעולה משפטית נגד אותו משרד. 28 מדינות היו שותפות למהלך המשפטי נגד תוכנית האנרגיה הנקייה (Clean Power Plan) – יוזמה של הממשל הנשיא ברק אובמה לחייב את מדינות ארה"ב לצמצם את פליטת גזי החממה מתחנות כוח בתחומיהן. פרואיט כינה את תוכנית האנרגיה הנקייה "לא חוקית" וטען כי היא חורגת מסמכות הממשל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ