חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון תפצה נשים שחלו בסרטן בארבעה מיליארד דולר

התביעה הוגשה בשם 22 נשים בארה"ב, אשר שש מהן מתו מהמחלה. לדבריהן, החברה, שמתמודדת עם עוד 9,000 תיקים דומים, הסתירה את הסכנות במוצריה. החברה מכחישה את ההאשמות וצפויה לערער

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
טלק החברה
טלק החברהצילום: Jeff Chiu/אי־פי
ניו יורק טיימס

בית משפט הורה אתמול (חמישי) ל"ג'ונסון אנד ג'ונסון" לשלם 4.69 מיליארד דולר פיצויים ל-22 נשים ומשפחותיהן שטענו כי אזבסט, שהיה בעבר במוצרי הטלק של החברה, גרם להן לחלות בסרטן השחלות. חבר המושבעים במיזורי אימץ את עמדת הנשים, שהאשימו את החברה בכך שלא הזהירה אותן מהסיכונים. החברה, שיש נגדה עוד 9,000 תביעות על מוצרי הטלק, מסרה כי היא מאוכזבת מההכרעה וצפויה לערער עליה.

עורך הדין של הנשים מארק לניאר אמר כי שש מ-22 הנשים מתו ואחת עדיין נאלצת לעבור טיפולי כימותרפיה. שאר הנשים הגיעו לשמוע את ההכרעה. "אנשים בכו, אנשים חיבקו זה את זה", הוסיף לניאר, "זו היתה התרחשות מרגשת".

לניאר טען בבית המשפט כי במשך 40 שנה החברה הסתירה ראיות לאזבסט בחלק ממוצריה, אף שהיתה צריכה לסמנם עם אזהרה. לדבריו, הפיצויים העונשיים שנפסקו הם מהגבוהים שנתנו אי פעם בתיק מסוג זה.

החברה דחתה את ההכרעה וכינתה אותה "תוצאה של הליך לא הוגן באופן שורשי". "החברה עדיין בטוחה בכך שמוצריה לא מכילים אזבסט ולא גורמים לסרטן", מסרה בהודעה. לדבריה, הטענות שטלק קשור לסרטן מתבססות על מחקרים שאינם חד משמעיים. אזבסט, שהוכח כחומר מסרטן, הוצא ממוצריה של "ג'ונסון אנד ג'ונסון" בשנות ה-70.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ