מגישי FOX נגד טראמפ: "לא גינה את פוטין וזרק את ארה"ב תחת גלגלי האוטובוס"

בעוד כלי תקשורת אחרים מרבים לבקר את הנשיא האמריקאי, ברשת FOX נותרו לעמוד לצדו במקרים רבים שנויים במחלוקת. אך הופעתו לצד היריב הרוסי העריץ הוציאה אפילו אותם מהכלים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ, פוטין והגברת הראשונה מלניה טראמפ בהלסינקי, אתמול
טראמפ, פוטין והגברת הראשונה מלניה טראמפ בהלסינקי, אתמולצילום: SPUTNIK/רויטרס

כלי התקשורת האמריקאיים מעולם לא חסכו ביקורת על הנשיא דונלד טראמפ ובכיריו, אך ברשת FOX המשיכו הכתבים והמגישים לטעון להגנתו במקרים רבים. ואולם, אחרי הפגישה השבוע בינו לבין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הנתפס בעיני האמריקאים כיריב עריץ, גם המגישים הפופולרים ב-FOX השמרנית לא נותרו לעמוד לצדו.

באתר החדשות האמריקאי Axios ריכזו כמה מהגינויים שנאמרו על ידי בכירי הרשת, שתומכיה עוד עשויים להזכירם בעתיד כמדד לאמינות העיתונאית של FOX (במיוחד נוכח הטענות כי היא מוטה באופן לא סביר בעד הנשיא הרפובליקאי וממשלו).

מגיש הכלכלה ניל קבוטו, למשל, אמר כי "כישלונו של טראמפ לגנות את פוטין הפך את הופעתו ל'מבחילה'". לדבריו, "מסיבת העיתונאים החזירה אותנו הרבה אחורה". עמיתו סטיוארט ורניי הוסיף: "זה לא היה בדיוק מפגן כוח של טראמפ כשפוטין עומד ככה לידו".

מגישת החדשות אבי הנצמן אמרה: "שום משא ומתן לא מצדיק לזרוק ככה את האנשים שלך ואת המדינה שלך תחת גלגלי האוטובוס". כתב הבית הלבן של רשת FOX, ג'ון רוברטס, הוסיף: "יש הסכמה רחבה שהנשיא זרק את ארה"ב מתחת לגלגלים".

טריש רייגן נגד טראמפ

גם מגישת החדשות לורה אינגרהאם לא חסכה ביקורת: "אל תשמשו בביטוי 'חזק ועוצמתי' כדי לתאר את הכחשתו של פוטין שארצו לא התערבה בבחירות (טראמפ אמר כי הוא מאמין לפוטין , שכן "הוא דיבר בכוח ובעוצמה"), תשתמשו בביטוי 'צפוי ומזיק ליחסי רוסיה-ארה"ב' לשם כך". והמנחה טריש רייגן הוסיפה: "זו בפירוש לא היתה ההופעה הטובה ביותר (של הנשיא טראמפ). הוא כבר עשה דברים טובים הרבה יותר. הוא היה צריך להגן עלינו, הוא היה צריך להגן על קהילת המודיעין של ארצו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ