לא לב מאבן: הכנסייה תחקור מה גרם לפסל הבתולה מריה לבכות

זה חודשיים שהפסל בכנסייה בלאס קרוסס שבניו מקסיקו מעורר את תשומת לב העולם. בישוף מקומי אמר כי נראה שמדובר בשמן הברכה עמו הוא מברך את המתפללים, אבל רבים מתייחסים לכך כנס

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

הכנסייה הקתולית בלאס קרוסס שבניו מקסיקו נמצאת זה חודשיים בחקירה מסעירה שבסופה היא מקווה לגלות מדוע פסל הבתולה מריה בכנסייה בהובס מגיר דמעות מעיניו, לכאורה.

הפסל, הניצב בכנסיית הגבירה מגואדלופ, עורר את תשומת לב העולם מאז שמבקרים דיווחו בראשונה בחודש מאי שהוא נראה בוכה. הבישוף אוסקר קאנטו מהבישופות המקומית אמר ביום שישי שדגימת הנוזל מהפסל נשלחה לבדיקה כימית ונקבע שמדובר בשמן זית. כך דיווח העיתון לאס קרוסס סן ניוז.

"חלק מעדי הראיה טענו שהנוזל הדיף ריח של ורדים, דומה לשמן הברכה שאני מברך איתו מדי שנה ושבו אנחנו משתמשים בטקסי הטבלה, הכנסה לברית הנצרות והסמכת כמרים", אמר קאנטו.

עובדה זו אינה מונעת התייחסות לאירוע כאל נס. אבל במקביל מתנהלת חקירה כדי לקבוע אם יש סיבה טבעית לנוזל שנמצא בפסל הברונזה החלול, ציין קאנטו. הבישופות גם בדקה את פנים הפסל ולא גילתה שום ממצא חריג, הוסיף קאנטו.

"בתוך הפסל לא היה שום דבר שלא אמור להיות בו, למעט קורי עכביש", אמר, "צילמנו ובדקנו אותו". קאנטו הועבר בשבוע שעבר לבישופות אחרת בקליפורניה. יומו האחרון בניו מקסיקו יהיה 28 בספטמבר, אבל עד אז, הוא אמר, אחד הנושאים שנותרו על סדר יומו הוא לנסוע להובס ולראות את הפסל במו עיניו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ