טראמפ: רואה בפוטין האחראי הישיר להתערבות רוסיה בבחירות בארה"ב

בראיון ל-CBS חזר הנשיא ואמר כי הוא מקבל את הערכות המודיעין האמריקאי לפיהן רוסיה ממשיכה להוות איום על הבחירות בארה"ב. אמש סתר טראמפ את הערכות המודיעין כשאמר שאינו מאמין שמוסקבה עדיין מנסה לפגוע בארצו

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טראמפ ופוטין בהגיעם לפגישה בהלסינקי, השבוע
טראמפ ופוטין בהגיעם לפגישה בהלסינקי, השבועצילום: AFP

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר הלילה (חמישי) כי הוא רואה בנשיא רוסיה ולדימיר פוטין האחראי הישיר להתערבות רוסיה בבחירות ב-2016. בראיון לרשת CBS הבהיר טראמפ כי הוא מקבל את הערכתו של ראש מינהל המודיעין דן קואטס לפיה רוסיה ממשיכה להוות איום על הבחירות בארה"ב.

"הוא מומחה, זה מה שהוא עושה, והוא עושה עבודה טובה מאוד", אמר טראמפ בהתייחסו להערכתו של קואטס. "יש לי אמון אדיר בדן קואטס, ואם הוא אומר את זה אני יכול לקבל זאת", הוסיף. בהתייחסו להתערבותה של רוסיה בבחירות בארה"ב ב-2016 אמר טראמפ: "בדיוק כפי שאני רואה בעצמי אחראי לדברים שקורים במדינה הזאת, אז ודאי שכמנהיג של מדינה אתה צריך לקחת אחריות".

קואטס בשימוע של ועדת המודיעין של הסנאט, בחודש שעבר צילום: בלומברג

אמש אמר טראמפ כי הוא לא מאמין שרוסיה עדיין מנסה לפגוע בארצו, ובכך סתר את הערכות סוכנויות הביון האמריקאיות, שלפיהן מוסקבה מנסה להשפיע על בחירות אמצע הקדנציה בארצו. כשנשאל על ידי כתבים אם רוסיה עדיין שמה לה למטרה את ארה"ב, טראמפ הניד בראשו ואמר "לא". זאת בניגוד לאזהרותיהן של סוכנויות הביון לפיהן מאמצי מוסקבה נמשכים, ומטרתם לפגוע בבחירות לקונגרס בנובמבר. "היינו ברורים בהערכה שלנו לגבי התערבות רוסיה בבחירות ב-2016, ויש מאמצים ממושכים ונרחבים לחתור תחת הדמוקרטיה שלנו"", אמר מוקדם יותר השבוע קואטס.

טראמפ סתר את הערכותיהן של סוכנויות המודיעין של ארה"ב גם ביום שני השבוע. זאת, כאשר במהלך מסיבת העיתונאים עם פוטין בהלסינקי הכחיש את מעורבות רוסיה בבחירות ואמר כי הוא מאמין לפוטין בנושא, שכן הוא דיבר בכוח ובעוצמה. "אין לי סיבה לא להאמין לו", אמר. בדבריו זעזע טראמפ אפילו את תומכיו ולאחר גל הביקורת נגדו, הוא חזר בו מאמירתו והביע תמיכה במסקנות המודיעין האמריקאי. לדבריו, הוא שגה בעניין התערבות רוסיה בבחירות ולמעשה התכוון להגיד שהוא לא רואה סיבה מדוע רוסיה לא יכולה להיות האחראית להתערבות הזו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ