השורד האחרון: כך נראה איש ילידי שחי 22 שנה בגפו ביערות אמזונס

האיש, בשנות ה-50 לחייו שמוכר כשורד האחרון של שבט ילידי שנרצח על ידי חוואים מקומיים ב-1995, נצפה כשהוא מכה בגזע עץ עם גרזן ונראה שבריאותו תקינה והוא נמצא בכושר טוב

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים20
לוגו גרדיאן
גרדיאן

תצלומים של אדם ילידי שחי בגפו ביערות האמזונס בברזיל במשך 22 שנים לפחות פורסמו אתמול. האיש – השורד היחיד משבט ילידי – תועד כשהוא עירום למחצה מכה בעזרת גרזן בגזע עץ. על פי ההערכות הוא אמור להיות בשנות ה-50 לחייו. עוד דווח כי זה זמן רב שהוא לא צולם מקרוב כל כך ונראה שבריאותו תקינה.

"הוא בסדר גמור, צד ושומר על מטעים של פפאיה ותירס", אמר אלטייר אלגאייר, שליח אזורי מטעם הסוכנות לענייני ילידים של ממשלת ברזיל במדינת רונדוניה שבאמזונס. אלגאייר היה עם הקבוצה שצילמה את התמונות ממרחק. "הוא בריא ונראה בכושר על רקע כל הפעילויות האלה".

השורד הילידי נוהג לצוד חזירי בר, ציפורים וקופים באמצעות חץ וקשת ומלכודות אותן הוא טומן בחורים באדמה ומסווה בעזרת ענפי עץ. חוטבי עצים וחוואים מקומיים רצחו והגלו מהאזור את האוכלוסייה הילידית בשנות ה-70 וה-80, והאיש הוא ככל הנראה השורד היחיד מתוך קבוצה של שישה ילידים שהותקפו על ידי חקלאים ב-1995.

הוא אותר לראשונה ב-1996 ונמצא במעקב של הסוכנות הממשלתית לענייני ילידים מאז. חלק מפניו צולם לראשונה ב-1998 והוצג בסרט דוקומנטרי ברזילאי שהוקרן זמן קצר לאחר מכן. הסוכנות הממשלתית נמנעת לבוא במגע עם קהילות הילידים ומגנה על האזור מאז שנות ה-90.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ