ניו יורקר: שש נשים העידו שמנכ"ל CBS הטריד אותן מינית

לפי התחקיר, כל המקרים עם מנהל אחת מרשתות הטלוויזיה הגדולות בארה"ב התרחשו בפגישות עבודה. אשה אחת סיפרה כי לזלי מונבס נישק אותה בכפייה, ושנייה העידה כי נגע בתחתוניה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל CBS מונבס בראיון בניו יורק, ב-2015
מנכ"ל CBS מונבס בראיון בניו יורק, ב-2015צילום: בלומברג

שש נשים העידו כי מנכ"ל רשת CBS, לזלי מונבס, תקף או הטריד מינית אותן מינית. הנשים סיפרו על כך לשבועון "ניו יורקר" בתחקיר שפורסם היום (שבת). המקרים עליהן סיפרו התרחשו בין שנות ה-80 לשנות האלפיים המאוחרות. ארבע נשים סיפרו לכתב רונאן פארו כי מונבס, שמילא תפקידים בכירים בענקיות תוכן, ניסה לנשק אותן בכפייה או לגעת בהן בזמן פגישות עסקיות. שתיים סיפרו שהוא איים אליהן פיזית ואיים לפגוע בקריירה שלהן.

מונבס, בן 68, הוא אחד המנהלים הבכירים והוותיקים בתקשורת בארה"ב, ועומד בראש אחת מרשתות הטלוויזיה הגדולות במדינה. בשנה שעברה הוא השתכר כמעט 70 מיליון דולר, לפי דו"חות שהגיש. כל הנשים, בהן שחקניות, כותבות ומפיקות שהזדהו בשמן, סיפרו שיחסו של המנכ"ל העוצמתי הפך לקר או עוין אחרי שסירבו לו, וכי הן מאמינות שהקריירות שלהן נפגעו כתוצאה מכך. "מה שקרה לי היה תקיפה מינית. אחריה פוטרתי כי לא השתתפתי", אמרה השחקנית והתסריטאית אליאנה דאגלס. "הוא התחמק במשך עשורים", הוסיפה התסריטאית ג'נט ג'ונס.

דאגלס סיפרה לניו יורקר כי בפגישה שוחחה עם מונבס על תסריט, אך הוא עצר אותה וביקש לנשקה. לדבריה, היא ניסתה לשנות את הנושא, ואז הוא אחז בה, הצמיד אותה לספה ונישק אותה באלימות. המפיקה כריסטין פיטרס היתה מנוסה כשפגשה את המנכ"ל בתחילת שנות האלפיים. לדבריה, הוא התיישב קרוב אליה בפגישה והחמיא לה. מיד לאחר מכן, העביר את ידו לאורך הירך שלה מתחת לחצאית ונגע בתחתוניה.

30 עובדים ועובדים לשעבר ב-CBS אמרו לניו יורקר כי התנהלותו של מונבס חלחלה למטה. לפי התחקיר, בתקופת כהונתו, ערוץ החדשות קידם גברים שהואשמו בהתנהגות שאינה הולמת ואף שילם לנשים שהתלוננו. ראש חטיבת החדשות וכיום מפיק התוכנית "60 דקות" לא מנע הטרדות ואף הטריד נשים בעצמו.

לפני פרסום התחקיר הודיע דירקטוריון CBS שיחקור את ההאשמות בגין התנהגות לא הולמת של מונבס. אף שההודעה לא נקבה בשמו, נכתב בה כי החקירה "כוללת האשמות שדווח עליהן באחרונה ומתייחסות לעשורים האחרונים". בשנה שעברה פוטר המנחה והמגיש צ'רלי רוז בעקבות עדויות שמונה נשים כי הטריד אותן מינית. רוז הגיש בתוכנית הבוקר של CBS ובתוכנית "60 דקות".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ