איגוד הרובאים האמריקאי: סובלים מקשיים כלכליים שעלולים לאיים על קיומנו

באחרונה הורתה ניו יורק לאיגוד להפסיק למכור ביטוח לכיסוי משפטי עבור נושאי נשק. לפי התביעה שהגיש האיגוד, שפרטיה פורסמו ברולינג סטונס, ההחלטה גרמה לנזקים בשווי עשרות מיליוני דולרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משתתפים בוועידה השנתית של NRA בטקסס, במאי
משתתפים בוועידה השנתית של NRA בטקסס, במאיצילום: LUCAS JACKSON/רויטרס

איגוד הרובאים האמריקאי (NRA) חווה בעיות פיננסיות קשות שעלולות "להקשות עליו להתקיים או להמשיך את משימתו להגן על זכות האמריקאים לשאת נשק" - כך עולה מתביעה שהוגשה על ידי האיגוד החזק בארה"ב נגד מדינת ניו יורק ופורסמה ברולינג סטונס.

על פי המסמכים שהגיעו לידי העיתון, ב-NRA טוענים כי מדינת ניו יורק יצאה בקמפיין השמצה והשחרה נגד האיגוד, שהביא לנזקים בשווי עשרות מיליוני דולרים. כתוצאה מכך איבד הארגון את אחד ממקורות ההכנסה העיקריים שלו, לו היה זקוק כדי להחזיק נכסים, לארגן כנסים ואירועים במקומות שונים, לנהל תוכניות חינוך ולערוך עצרות, ועידות והתכנסויות. גם גורלם של תוכניות הטלוויזיה של האיגוד והמגזינים שהוא מוציא לוט בערפל.

תומכי הזכות לשאת נשק בארה"ב בעצרת בשולי הוועידה השנתית של NRA בטקסס, במאיצילום: ADREES LATIF/רויטרס

בחודש מאי קבעו מפקחים כלכליים מטעם מדינת ניו יורק כי ה-NRA מוכר באופן לא חוקי לנושאי נשק פוליסות ביטוח שמכסות עליהם בהוצאות משפטיות במקרים שבהם הם יורים בכלי הנשק "בכוונת זדון". בהמשך, טוענים באיגוד, פעלה מדינת ניו יורק כדי להרחיק ממנו את שותפיו העסקיים.

מושל ניו יורק אנדרו קואמו אמר בעבר כי התביעה של האיגוד היא ניסיון נואש וחסר ערך לקדם את האג'נדה המסוכנת שלו כדי למכור עוד נשק. בדיילי ביסט נכתב כי מחשיפת הוצאות האיגוד לשנת 2016, עולה כי ההנהלה חרגה מהתקציב שעמד לרשותה ב-46 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ