הנאשם סירב לשתוק בביהמ"ש - השופט הורה לסתום לו את הפה בסרט הדבקה

"אתה מנסה לקחת את חיי ואתה לא נותן לי לדבר", אמר פרנקלין ויליאמס לפני ששישה שוטרים סגרו את פיו. ויליאמס הורשע בשוד, חטיפה ושימוש לא חוקי בכרטיסי אשראי ונשלח ל-24 שנות מאסר

הארץ
הארץ

שופט באוהיו הורה לסגור את פיו של נאשם בסרט הדבקה כדי להשתיקו בדיון בבית המשפט, כך דיווחה הלילה (ראשון) רשת CNN. בתיעוד מבית המשפט שהועלה לרשת נראים חמישה שוטרים מקיפים את הנאשם האזוק ומדביקים סרט אדום על פיו. 

לפי הדיווח, השופט ג'ון רוסו מבית המשפט בקליבלנד הורה לפרנקלין ויליאמס בן ה-32 לשמור על השקט בדיון פעמים רבות. "מר ויליאמס", קרא רוסו בדיון שהתקיים בשבוע שעבר, "אני השופט בנושא. תסתום את הפה שלך ואני אגיד לך מתי אתה יכול לדבר, הבנת?". השופט הוסיף כי הוא רוצה לשמוע קודם מעורך דינו של ויליאמס, וכי לאחר מכן הוא יתיר לו לדבר.

חרף הוראות השופט, ויליאמס המשיך: "אתה מנסה לקחת את חיי, ואתה לא נותן לי לדבר". לאחר הפרעות נוספות לדיון אמר השופט כי יחסום את פיו של ויליאמס אם ימשיך כך, וכשזה סירב - התקרבו אליו שישה שוטרים עם סרט ההדבקה וחסמו את פיו.

האיגוד האמריקאי לחירויות אזרחיות באוהיו גינה את המעשה ומסר כי הוא משפיל. "אנחנו לא יכולים לראות בזה דבר נורמלי. זה משפיל", נכתב, "זה שולל ממנו לא רק את זכותו לדבר לפני שחייו נלקחים ממנו אלא גם את כבודו. הכל חסר צדק". 

לפי רישומים באינטרנט של מחוז קויאהוגה, ויליאמס נשלח למאסר בגין הרשעה בשוד, חטיפה ושימוש לא חוקי בכרטיסי אשראי. התקשורת בארה"ב דיווחה כי הוא נשלח ל-24 שנות מאסר. בשיחות עם עיתונאים מתא מעצרו הסביר את סירובו לשתוק: "השופט לא אפשר לי לומר את מה שניסיתי להגיד. הוא עצר אותי לפני שיכולתי להסביר דברים בשמי". 

השופט רוסו סירב להגיב לרשת CNN. הוא אמר לשלוחת הרשת WJW שלא התכוון שהשימוע יתקדם לכיוון זה והסביר כי היתה לו זכות להורות על הדבקת פיו של הנאשם כי הוא הפגין חוסר כבוד למערכת המשפט. 

תגובות