במתחם הזוועה בניו מקסיקו נמצאו גופת ילד ו-11 ילדים שאומנו לבצע ירי בבתי ספר

הילדים, שלוש נשים ושני גברים חמושים נמצאו בקרוואן שקוע באדמה ומכוסה ביריעת פלסטיק, שלא מחובר לחשמל, מים או ביוב. השריף אמר שזהו מחזה העליבות והעוני המדכא ביותר שראה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום אווירי של המתחם, בגבול קולורדו-ניו מקסיקו
לוגו אי-פי
אי-פי

11 ילדים מורעבים לבושים סחבות נמצאו בסוף השבוע במתחם מגורים במדבר בניו מקסיקו. ביום שלישי הודיעו הרשויות כי נמצאה גופתו של ילד נוסף, אולם זהותו אינה ידועה. בנוסף ל-12 הילדים שנמצאו עדיין נעדר ילד נוסף, עבדול גאני ואהג'. ביום רביעי נודע על פי מסמכי בית משפט כי אביו של עבדול ואהג' עסק באימון הילדים בהכנה לירי בבתי ספר. המתחם נמצא באמליה, מצפון לטאוס ליד הגבול עם קולורדו. 

חמישה מבוגרים שהיו עם הילדים במתחם המבודד, שני גברים חמושים ושלוש נשים, נעצרו בעקבות הפשיטה והואשמו בהתעללות בילדים ובהזנחתם. המשטרה חושדת כי הנשים הן אמהותיהם של 11 הילדים, שגילם נע בין שנה ל-15. בכתב אישום שהוגש לבית המשפט דרשו התובעים כי ואהג' לא ישוחרר בערבות.

והאג' (מימין) ואחד העצורים האחרים במתחםצילום: /אי־פי

הילדים נמצאו בקראוון זעיר, מכוסה יריעת פלסטיק גדולה, ללא מים זורמים או חשמל, בפאתיה של העיירה אמליה הסמוכה לגבול עם קולורדו. השוטרים הגיעו למקום ביום שישי לאחר שקיבלו טיפ ממקור לא ידוע לפיו יש במתחם ילדים גוועים ברעב.

המעקב אחר החשודים החל בתום שני חודשי חקירה שנעשתה בשיתוף המשטרה והאף־בי־איי. לדברי שריף מחוז טאוס, ג'ף הוגרפי, סוכני האף־בי־איי עקבו אחר הנעשה במקום כבר לפני כמה שבועות, אבל לא היתה להם עילה חוקית לערוך בו חיפוש. מצב זה השתנה לאחר קבלת ההודעה מצד שלישי, בה נכתב "אנחנו גוועים ברעב".

חלק מהמתחם בו נמצאו הילדיםצילום: HANDOUT/רויטרס

עם כניסתם למתחם נגלה לעיני השוטרים מה שהשריף הוגרפי תיאר כמחזה "העליבות והעוני המדכא ביותר" שראה ב-30 שנות שירותו. למעט כמה תפוחי אדמה ואריזת אורז, לא היה כמעט מזון בקרונית, שהיתה חצי קבורה באדמה, בלי אוויר, מים, ביוב או חשמל. השריף סיפר שהמבוגרים והילדים היו יחפים ולבשו בגדים מטונפים ונראו כ"פליטים מהעולם השלישי". 

אחד העצורים בפשיטה הוא סיראג' אבן ואהג', בן 39, שנעלם עם בנו בן השלוש בתחילת דצמבר 2017. הפעוט, עבדול, לא נמצא במתחם, אך המשטרה טוענת כי יש יסוד להאמין שהוא שהה במקום לפני שבועות אחדים. אמו של עבדול אמרה למשטרה ולאף-בי-אי, שמחפשים אחר הילד, שהוא אינו בריא וסובל מעוויתות ופרכוסים. לפי עדותה, ואהג' טען שהילד רדוף שדים לפני שלקח אותו לטיול בפארק ומעולם לא חזר.

לפי הדיווחים, ואהג' ובנו נראו בפעם האחרונה ב-13 בדצמבר בפארק באלבמה כשהם נוסעים בחברת חמישה ילדים נוספים ושני מבוגרים. לפי המשטרה, באותו היום מכוניתו של ואהג' התהפכה כשנסע בכביש בג'ורג'יה. בכלי הרכב היו שבעה ילדים ומבוגר, וכן ואהג' עצמו. הוא אמר לשוטרים שהם בדרכם לטיול קמפינג בניו מקסיקו.

השוטר שרשם את הדוח אמר שבמכונית ובסביבתה לא נמצא כל ציוד מחנאות, אבל שברשות ואהג' היו שלושה אקדחים, שני רובים,  תחמושת ואפוד חסין ירי. ואהג' אמר לשוטרים שהוא מחזיק בכלי הנשק כחוק. "ואהג' נראה מודאג מאוד ביחס לכלי הנשק שלו וחזר ואמר שהוא מחזיק בהם ברישיון", נכתב בדוח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ